Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хванаха счупен автобус от Цалапица да превозва хора в нарушение

| обновено на 03.04.24 в 12:52

Микробус за пътнически превози по направлението Цалапица – Пловдив е един от първите заловени нарушители по веме на днешната  масирана полицейска акция за контрол на пътния трафик  в Пловдив и околността.  

Тя е с национален мащаб и се извършва съвместно с екипи на НАП, АПИ, ДАИ, БГ Тол и регионалното митническо управление.  Операцията се проведе в рамките на три часа предиобед край Девети километър на Пазарджишко шосе. 

Спреният за проверка бус се оказа със сериозни нарушения – без технически преглед, счупено предно стъкло и други неуредици. Началникът на КАТ – Пловдив гл. инспектор Красимир Нешев съобщи, че глобите за това варират до 300 лв.за спуканото стъкло и 50 лв. за пропуснатия технически преглед, но сумарно санкцията може да достигне и до 500 лв. за всички открити нарушения. 

Такива бяха регистрирани и при други участници в движението, като само за първите два часа на акцията бяха проверени над 30 автомобила от различен клас. Нейната насоченост е предимно към камиони и автобуси, но бяха спирани и много леки коли. 

През контролния пункт преди входа на Пловдив на Пазарджишко шосе преминаха 1 автобус, 15 тежкотоварни и 20 леки автомобили.  От пътните полицаи са констатирани 12 нарушения, за които са съставени 2 акта и 9 глоби с фиш. 

Основно са засечени шофьори и пътници без предпазни колани, неспазване на пътна маркировка, неплатени тол такси при тежките камиони, липса на винетки, застраховка, документи и дори  превоз на дете без задължителното столче в колата. 

Всички включени в акцията структури освен полицията извършват проверки според своите компетенции – обясни шефът на КАТ.  Най-бавно това става при спрените ТИР-овете, които минават през няколко поста – теглене на товара, сверяване на габаритните им параметри, проверки на документи и данните от тахографа на камиона.  

Националната акция по пътищата е разпоредена от министъра на вътрешните работи и макар едва тричасова, няма да е единствена и кампанийна, предупреждават от КАТ. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Започна обновяване на улиците "Славянска" и "Генерал Колев"

Започна обновяването на „Славянска“ в район „Източен“ и „Генерал Колев“ в район „Западен“. Ремонтът на ул. „Славянска“ е от ул. „Лев Толстой“ до бул. „Източен“.  По време на реконструкцията ще се изградят водопровод и канализация, улични ревизионни и дъждоприемни шахти,  тротоари и улично осветление, ще се монтират нови пожарни хидранти...

обновено на 16.09.25 в 15:54

Златното съкровище се завръща в Панагюрище за месец

От 16 септември до 23 октомври жителите и гостите на Панагюрище ще могат да видят оригинала на Панагюрското златно съкровище в зала „Трезор“ на Историческия музей. При засилени мерки за сигурност ювелирната находка беше посрещната от директора на музея доц. д-р Атанас Шопов и уредници и служители на музея. Деветте съда са изложени в специално..

обновено на 16.09.25 в 15:54

Модернизират Националното училище за фолклор в Широка лъка

779 хиляди лева получи Националното училища за фолклорни изкуства в смолянското село Широка лъка от Министерството на културата. Средствата са за модернизиране на училището, за постигане на високо ниво на енергийна ефективност и близко до нулево потребление на енергия.  От Министерството допълват, че ремонтът ще гарантира по- добра учебна среда,..

публикувано на 16.09.25 в 15:16

МБАЛ "Св. Мина" пак иска разрешение за кредит от 4 мил. лв.

За втори път влиза на сесия предложението МБАЛ „Св. Мина“ да изтегли кредит от 4 милиона лева за ремонт и закупуване на апаратура. На последната сесия преди лятната ваканция точката отпадна от дневния ред.  4-милионният кредит е поискан от управителя на болница „Свети Мина“ д-р  Калин Калинов, независимо от лошото финансово състояние на..

публикувано на 16.09.25 в 13:54

Тийнейджър открадна кутия с дарения от джамията в Сърница

14-годишно момче от Сърница е откраднато кутия за дарения от мюсюлмански храм в града, съобщават от полицията в Пазарджик. Извършителят е разкрит, след като вчера от местното настоятелство на храма подали сигнал за кражбата.  По случая е образувано досъдебно производство, а с момчето работят криминалисти и инспектор от  „Детска педагогическа..

публикувано на 16.09.25 в 12:53