Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" по горещите теми на делника

Снимка: Фейсбук, Иван Шаламанов

Жители на пловдивския район „Западен“ готвят протести, защото 2 бъдещи строежа ще отрежат достъпа на естествена светлина в жилищата им, а строителните дейности застрашават основите на блока, които може да поддадат при изкопни работи. 

За недоволството на живеещите 100 семейства на ул. „Царевец“ от № 16 до № 34, блок 12 разказва Росица Иванова. Ще чуем и становищата на районния кмет Тони Стойчева, и на директора на УМБАЛ „Каспела“ проф. Илиан Дойков.

С политолога Теодор Славев, старши анализатор в Българския институт за правни инициативи, ще коментираме темите, разтърсили държавата през последните дни – както подадената и после оттеглена оставка на главния секретар на МВР, така и събитията, довели до служебното правителство на Димитър Главчев.

Активисти на Фондация „Рома“, заедно с експерти на Община Пловдив отчетоха финалния дял от проекта за местна интеграция на ромската общност. Дейностите по него са концентрирани в кв. „Столипиново“ чрез създаването на „Център за интегрирани социални и здравни услуги на едно гише“. Репортаж на Севдалин Палаузов.

Невена Петрова от Пазарджик продължава темата за спасяването на светилището на Асклепий край пазарджишките села Паталеница и Ветрен дол.

А Радостина Чернокова от Смолян ни среща с проф. Златимир Коларов, който представи пред родопчани филма „Цената на дълголетието“.

Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 ч. Ще бъде интересно! 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ботокс и бойкот в "Ден след ден"

Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума.  А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..

публикувано на 05.02.25 в 14:59

Притчи за душата и времето във „Вход свободен“

Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..

обновено на 05.02.25 в 09:35

"Точно днес" в утрото на 5 февруари

Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори  откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..

публикувано на 04.02.25 в 17:30

За работата и грипа говорим в "Ден след ден"

Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести.   След стагнацията в края на миналата година кариерен сайт отчита ръст в обявите за работа през януари. Къде е Пловдив и в кои..

публикувано на 04.02.25 в 14:45

Усмихнат следобед с "Вход свободен"

В четвъртия ден на февруари, в уреченото време и уреченият час сме вашата по-добра компания за следобедното Ви кафе :)))  Февруари е месецът на Любовта, а Поезията е любов, която живее в думите!  Точно на такава вечер, посветена на нежността, емоцията и магията на словото Ви каним с първия ни събеседник поетесата Виолета Колева, която ще представи..

публикувано на 04.02.25 в 09:30