Мобилни екипи на ОДМВР-Смолян ще проведат традиционните срещи с жителите на отдалечени и малки населени места на територията на областта. В екипите са включени полицейски инспектори от Криминална полиция, Икономическа полиция и Охранителна полиция.
Целта на изнесените приемни е да се постигне по-добър резултат в противодействието на конвенционалната престъпност и опазването на обществения ред в малките населени места. Те се организират независимо от служителите, обслужващи съответния район.
Гражданите и представителите на местната власт имат възможност да подават сигнали във връзка с пътната безопасност, опазването на обществения ред, за извършени престъпления, както и сигнали, налагащи предприемане на действия от други компетентни институции.
Посещенията ще бъдат днес в девинските села Беден и Брезе. На 17 април срещите ще продължат в селища на община Смолян, а именно в селата Полковник Серафимово, Фатово и Габрица.
В община Баните, изнесените приемни ще бъдат на 24 април в селата Босилково, Давидково и Стърница.
Цялата група общински съветници на „Възраждане“ в Пловдив напуска партията и продължава работата си в местния парламент под името „Свободен избор“. Това става ясно от съобщение на 5-мата общински съветници, разпространено до медиите преди минути. То е подписано от Господин Апостолов, Елена Грозданова, Иван Пенков, Симеон Петров и Виолета..
Иван Кръстев е назначен за временно изпълняващ длъжността директор на Териториалната дирекция на НАП Пловдив. Кръстев е досегашен заместник-директор на институцията с ресор контрол, събиране и държавни вземания. По непотвърдена информация досегашният директор Пламен Георгиев е влязъл в екипа на особения управител на „Лукойл България“ Румен..
Община Перущица беше конституирана като жалбоподател по делото, образувано в Пловдивския административен съд след жалба на Николай Велев от Перущица срещу РИОСВ-Пловдив. Мъжът е обжалвал решение на екоинспекцията, която е отказала да изготви Оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС) във връзка с намерението за изграждане на площадка за..
Трима младежи са арестувани за синтетична дрoга в Пловдив. При специализирана полицейска акция са иззети над два килограма синтетичен канабиноид. Психоактивното вещество е за приготвяне на синтетичен хашиш. Открито е в лек автомобил, с който се придвижвали момчета на 18, 19 и 20 години. Те са засечени с колата в близко пловдивско село. При..
Снощи на улица в родопския град автопатрул е подал сигнал на шофьор на „Мерцедес“ да спре. Мъжът не се подчинил на светлинната и звукова сигнализация на служебния автомобил и натиснал газта. Водачът се опитал да се укрие, но скоро бил засечен от униформените на друга улица в населеното място. Оказало се, че това е 22-годишен младеж от Пещера,..