Близо 800 магистри и бакалаври от почти 30 специалности на Факултета по икономически и социални науки при ПУ „Паисий Хилендарски“ получиха дипломите си на тържествена церемония.
Освен членове на ръководството на Университета и на Факултета, на тържественото дипломиране присъстваха и представители на бизнеса, с които ФИСН от години работи в полза на студентите.
Деканът доц. Маргарита Русева поздрави абсолвентите и им пожела да имат успешна професионална реализация, както и да пазят спомена от преживяното в университета. „Ако се обърнете назад в труден момент, винаги имайте самочувствието, че сте част от Факултета по икономически и социални науки“, подчерта доц. Русева.
Тази година Факултетът по икономически и социални науки празнува трийсет години от своето създаване. За юбилея си Факултетът предвижда поредица от събития, чиято кулминация ще бъде през есента. Тогава се планира мащабна международна икономическа конференция.
Днес от 11 до 11:30 часа ще бъдат тествани Националната система за ранно предупреждение и оповестяване (НСРПО) и системата BG-Alert. Чрез сирените ще бъдат излъчени "Национален сигнал за тревога" и "Национален сигнал за край на тревогата" на територията на градовете София, Бургас, Варна, Кърджали, Монтана, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Русе, Смолян,..
НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив ще отбележи 80 години от основаването си с тържествен концерт под надслов „Памет, Традиции, Възход“. В концерта участва симфоничен оркестър от настоящи и бивши възпитаници на училището и представителните училищни формации и ансамбли – смесен хор, балетен ансамбъл, перкусионен ансамбъл „Престо“, Народен хор, квартет..
Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ ще открие тържествено новата академична година. По традиция на първокурсниците ще бъдат предадени университетските инсигнии – символичният ключ към университетското знание, знамето на висшето училище и копие от „История Славянобългарска“, написана от Паисий Хилендарски през далечната 1762 г. През..
Маскиран и въоръжен бандит ограби казино в община Раковски. За по-малко от денонощие той е бил задържан, съобщиха от пловдивската полиция. Сигналът за въоръжения грабеж е подаден вчера в ранните сутрешни часове. Според информацията в игрална зала на село в община Раковски маскиран мъж заплашил крупието с газов пистолет, задигнал 3600 лв. и избягал...
Калояново започва подмяна на уличното осветление във всички 15 селища на общината по проект, финансиран от Националния план за възстановяване и устойчивост. Общата му стойност е близо 2 милиона лева. Настоящата осветителна система е енергийно неефективна, като монтираните до 2018 г. LED осветители са загубили над 50% от светлинната си..