Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От ПП очакват тежка компроматна война преди изборите

7
Снимка: Радио Пловдив, Иванка Петкова

Очакваме много тежки компроматни войни по време на предизборната кампания, очакваме всеки ден нашите опоненти да ни вкарват в обяснителен режим. Ние обаче ще се стремим да не влизаме в техния тон, заяви в Пловдив съпредседателят на "Продължаваме промяната" (ПП) Кирил Петков. 

Той, както и другият съпредседател на партията Асен Василев, бившият премиер акад. Николай Денков и пловдивският депутат Никола Минчев се срещнаха със свои симпатизанти на Римския стадион в града.

Те подчертаха, че са решили да разговарят с хората, въпреки че предизборната кампания не е започнала. 

Според Петков е много важно да чуят мнението на хората за своите действия и какви проблеми ги вълнуват. "Защото има европейски ориентирани хора, които имат очаквания и рано или късно те ще се случат".

От ПП заявиха, че ще си признаят и грешките, които са допуснали. Кирил Петков обясни: "Една от тях е, че искрено повярвахме, че нашите партньори от ГЕРБ са готови да направим заедно необходимите реформи в обществото. Останахме разочаровани от техните действия".

Този парламент, който идва, така както аз виждам, е че подкрепата, която можем да получим от страна на ГЕРБ, е изчерпана, посочи Асен Василев. По думите му причината е, че ГЕРБ са ги подкрепяли докато реформите са били на хартия. В момента, в който реформите трябваше да станат истински, ГЕРБ отказаха да подпишат споразумение, че нещо такова ще се случи, камо ли да подкрепят такова нещо, подчерта съпредседателят на ПП.

Николай Денков посочи, че в хода на преговорите е казал на Мария Габриел, че изборът на Борисов е или европейското развитие на България с Мария Габриел, или миналото си с Пеевски. "И Борисов избра Пеевски, затова отиваме на избори, защото те искат да си живеят там, където са живели преди 10-15 години", допълни Денков.

Асен Василев допълни, че не вижда как ще бъде сформирана коалиция с ГЕРБ след вота. Той допълни, че няма да коментира решението на „Зелено движение“ да не се яви заедно с ПП-ДБ на изборите, като подчерта, че това е въпрос към новото ръководство на движението.

От ПП подчертаха, че не се притесняват от скандала с митниците и контрабандата, пудела и пачките. 

"Ако наистина има контрабанда, някой е вдигнал бариерата на границата, някой шеф на смяна и на граничен пункт си е затворил очите. ДАНС или са направили контролно производство и всичко това са го следили в реално време, или не са разбрали, или някой в ДАНС също си е затварял очите", каза Асен Василев.

А Николай Денков допълни: "Казах, че Живко Коцев е заплашван от и.ф. главен прокурор". Според него акцентът трябва да бъде върху това, че антикорупционната комисия, и.ф. главен прокурор и ДАНС "са спретнали едно мероприятие" спрямо главния секретар без да са доказали нищо. 
"Те трябва да обяснят, ако е имало канали за корупция, кой ги е покривал, кой е пускал камионите, за да знаем каква е истинката картина".
Много хора, сред които депутати, кметът на Пазарджик Петър Куленски и кметът на пловдивския район "Западен" Тони Стойчева, бяха насядали по мраморните пейки на Римския стадион. Още повече хора наблюдаваха събитието от парапетите на Джумаята. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Седмица на сърцето с безплатни прегледи и кардиолози в училищата

Седмица на сърцето започва от днес  в училищата в страната по инициатива на Дружеството на кардиолозите и с подкрепата на Министерството на образованието.  Проявата е част от основните национални активности по повод Световния ден на сърцето, който се отбелязва днес и е насочена към изграждане уменията на учениците да избират здравословен начин..

обновено на 29.09.25 в 07:19

Ансамбъл "Тракия" представя спектакъла "Четири пътеки - една сцена"

Ансамбъл „Тракия“ ще представи тази вечер в Дома на културата „Борис Христов“ спектакъла „Четири пътеки – една сцена“.  Той е посветен на юбилейните годишнини на четирима забележителни артисти – диригентите на хора Цонка Димитрова и на оркестъра Николай Паскалев, а също на хореографите и балетмайстори на ансамбъла проф. Антон Андонов и доц. Димо..

публикувано на 29.09.25 в 07:18

Спират водата в "Източен" заради нови водопроводи

Части от район "Източен" в Пловдив днес ще останат без вода повече от 10 часа.  Ограничението ще е за времето от 8,30 до 19 часа.   Причината е изграждането на нови водопроводни връзки на кръстовището на улиците "Лев Толстой" и "Славянска". Водоподаването ще бъде нарушено в района от ул. "Богомил" до бул."Санкт Петербург" и от бул."Източен" до ул...

публикувано на 29.09.25 в 06:48

Протестиращи в Труд блокираха Карловско шосе, събраха над 1000 подписа

Жители на село Труд блокираха Карловско шосе, пресичайки на пешеходната пътека в селото, а полицията спираше движението още на входа на населеното място. Пътната блокада продължи само 10 минути.  Това е втори протест на живеещите в селото с настояване за удължаване на маршрутите на автобусите на линия номер 1 до селото. Днешният протест е част от..

обновено на 28.09.25 в 17:29

Повече от 10 часа без вода утре в части от район "Източен"

Заради изграждането на нови водопроводни връзки на кръстовището на улиците "Лев Толстой" и "Славянска", части от район "Източен" в Пловдив ще останат без вода.  Ограничението ще е за времето от 8,30 до 19 часа . Водоподаването ще бъде нарушено в района  от ул. "Богомил" до бул."Санкт Петербург" и от бул."Източен" до ул. "Георги Странски"...

публикувано на 28.09.25 в 16:40