"Спартак" (Пловдив) разби с 4:0 закъсалия "Сокол" (Марково) в среща от 32-ия кръг на Югоизточната Трета лига. По този начин "гладиаторите", водени от Иван Кочев, запозиха лидерската си позиция с актив от 80 точки, с 2 повече от втория "Саяна" (Хасково) и 3 пред ОФК "Несебър".
Антон Маргаритов откри резултата в 28-ата минута. Няколко минути по-късно Мирослав Радев удвои. Капитанът се разписа за втори път, десетина минути след почивката. Радев оформи хеттрик за окончателното 4:0 в 71-ата минута.
Резултати: "Левски" (Карлово) - "Берое" II (Стара Загора) 1:0, "Асеновец" (Асеновград) - "Родопа" (Смолян) 5:1, "Гигант" (Съединение) - "Ботев" II (Пловдив) 2:2, "Секирово" (Раковски) - "Атлетик4 (Куклен) 6:2, ФК "Сливен" - "Карнобат" 2:1, "Димитровград" - "Розова долина" (Казанлък) 5:0, "Созопол" - "Саяна" (Хасково) 0:1, "Локомотив" II (Пловдив) - "Загорец" (Нова Загора) 0:1, "Ямбол" - "Несебър" 0:3, "Спартак" (Пловдив) - "Сокол" (Марково) 4:0.
Шефилд Юнайтед обяви привличането на втори футболист от Ботев (Пловдив) в рамките на половин година. След Кристиан Нвачукву дойде време и за Ехидже Укаки. Трансферната сума по сделката остава неразкрита. „Остриетата“ се завърнаха на българския пазар, за да си осигурят още един обещаващ атакуващ талант“, похвалиха се от английския клуб. 20-годишният..
Собственикът на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич предлага три възможни варианта за бъдещето на футболния клуб в официална позиция. Руският бизнесмен има забрана за влизане в България за 10 години, което се отрази сериозно на финансирането на "жълто-черните" и от кандидати за медали и място в евротурнирите те завършиха на шесто място в крайното..
Бирсент Карагарен и Антонио Вутов са първите две нови попълнения на Арда Кърджали. Както е известно, тимът ще играе в турнира Лига на конференциите, след като в баража отстрани ЦСКА. Карагарен игра под наем в Локомотив (Пловдив) и имаше предложение да остане на "Лаута", но избра варианта за участие в евротурнирите под ръководството на Александър Тунчев...
Черно море официално привлече първото си лятно попълнение. Това е младият нападател Георги Лазаров, който подписа договор с „моряците“ и ще носи екипа на варненци през новия сезон. Той е на 20 години, висок 187 см от Пловдив. Юноша е на Ботев и Спартак. Дебютира в мъжкия футбол за Спартак (Пловдив) в Трета лига, където изиграва 103 мача и отбелязва..
Днес една от най-големите легенди на Локомотив (Пловдив) Георги Василев – Гочо празнува рожден ден. Бързоногото дясно крило сам разказва историята си, че е роден през 1944 г. в Демирхисар (Гърция), където майка му и баща му са били учители. В личната му карта обаче е документирано, че се е появил на бял свят на 9 юни 1945 г. Подмладяването е направено,..