Пореден престъпник, нападал и ограбвал възрастни жени в Пловдив, отива на съд. Окръжна прокуратура внесе обвинителен акт срещу 25-годишния грабител, вече извършвал и други такива нападения.
Бруталната проява е станала на 17 януари тази година докато 87-годишната жена се прибирала към дома си. Когато навлязла в междублоковото пространство, скрилият се до паркирана кола бандит изскочил и съборил на земята, след което продължил да я удря с юмруци.
Той грабнал чантата, отмъкнал оттам 160 лева и документи, след което хвърлил обратно празното портмоне. Случайни минувачи се притекли на помощ, а пристигналият лекарски екип установил, че старицата е с тежки травми от побоя.
След бързо издирване по горещи следи нападателят е заловен и арестуван. Предстои съдът да насрочи първо заседание по делото.
Преди броени дни друг такъв рецидивист получи три и половина години затвор за подобно нападение над възрастна жена в Столипиново, която преби и ограби в началото на януари за да си купи хероин.
Заплахите, агресията и психологическият тормоз към лекари не водят до справедливост – те подкопават основите на обществото и компрометират правото на всеки пациент на спокойна, професионална медицинска помощ. Това пише в позиция на Районната лекарска колегия (РЛК) на Български лекарски съюз (БЛС) – Пловдив, изпратена до медиите във връзка протестите..
Община Пазарджик започна почистване от крайпътна растителност по ключови участъци от общинската пътна мрежа. Целта е да се подобри видимостта и безопасността на движение, особено в зони, които не са били обслужвани от години, съобщиха от местната администрация. Работи се по отсечката между селата Черногорово и Тополи дол, като през изминалите седмици..
Протестът "Справедливост за Ангел" стигна до дома на анестезиолога Пламен Мандев, участвал в стоматологичната манипулация на 6-годишното дете, което почина в клиниката "Медикус Алфа" след 4-часово лечение с пълна упойка. Протестиращите застанаха пред двата входа на кооперацията, в която живее бившият главен прокурор Сотир Цацаров. Пред дома на..
14-годишното момче, което вчера падна в Карлово с електрическа тротинетка, продължава да е с опасност за живота. Лекарите в УМБАЛ „Свет Георги“ Пловдив продължават да се борят за живота му. Детето е в 8-ми клас в гимназията по жп транспорт „Христо Смирненски“ в Карлово. То е отличен ученик, примерен, отговорен, няма отсъствия, съобщи директорът на..
Ескалира напрежението пред клиника "Медикус Алфа", където над 150 протестиращи поискаха справедливост след смъртта на 6-годишния Ангел Райчев. Детето почина след 4-часово дентално лечение под пълна упойка. Хората щурмуваха клиниката в опит да влязат в нея и да се срещнат с ръководството й и екипът, извършил стоматологичната манипулация. Въпреки че..