Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На Светли Вторник - "Точно днес"

По пътеките на времето на Светли вторник почитаме Света Богородица с молитва да ни закриля в пътя ни и сглобяваме настоящето в ритъма на Възкресната празничност и знаците на героично-делничното.  "Точно днес "Пътеките на времето" ще ни отведат към Стария град и Галерия "Възраждане", в която световноизвестният  български творец Юлиян Йорданов  открива на 8 май изложбата си живопис и графика. 

Поред: На 7 май изтича срокът за регистрация в ЦИК на листите на партиите за Народно събрание и Европейски парламент. Слоганът на разяснителната кампания е "Избираме заедно", а стойността на подготовката и провеждането на изборите 2 в 1 е над 98 млн.лв.  Битката за визията на Европа и страната ни през следващите 5 и съответно - 4 години, стартира в 0 часа на 10 май. С какви амбиции встъпват политиците на предизборната писта - Станислав Балабанов - водач на листата на ИТН за Пловдив град и Пловдив област и Йордан Иванов  от ПП-ДБ преди регистрацията на листите на партията в 15 ч.

В проекта на БНР "Европа - ново поколение" - интервю на Венцислав Василев с евродепутата Андрей Слабаков, който призовава да се гласува масово на евровота на 9 юни, защото е нужно силно родно представителство в Брюксел, което да защитавва българските интереси. 

В обхвата на културните теми е пловдивската премиера в клуб Петното на Роршах на книгата "Извън обхват" на Евгени Черепов.За своя роман пауза, както авторът нарича книгата си, интервю на Живка Танчева.

Последният четвърти етап от ремонта на ул.  "Д-р Георги Странски" започва на 7 май. какво предвижда той и как гражданите ще преодоляват неудобството до окончателното завършване на участъка от ул. "Коста Паница" до ул. "Генерал Радко Димитриев"  - кметът на район "Източен" Емил Русинов. 

А в рубриката "Добро утро, Ден" тази седмица гостува първият българин и пловдивчанин, който получава 6-ти дан от японските майстори - каратистът Шихан Георги Попов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Предаването "Точно днес" във вторник

От неделя в сила са новите правила за движение по пътищата. Хиляди с превишена скорост, въпреки предупрежденията, засякоха тол камерите в страната, по- строги са и глобите за пешеходците. Намираме ли пътя към по- голяма безопасност на пътя ще питаме в предаването Емил Панчев, председател на Съюза на автомобилистите в България. България е една..

публикувано на 08.09.25 в 17:18

В ритъма на сърцето с „Вход свободен“

Гостуват ни едни много свежи момчета от Пловдив, „Баси гласа“. В случая, Борис Селенски ще ни представи проекта. Ще чуем и парчето „Heart beat“. Благотворителното ревю за деца със специални потребности е на 10 септември. Фондация „Деца помагат на деца“ ви кани. Говорим с Виктория Радева – основател и председател на фондацията...

публикувано на 08.09.25 в 09:30
От изложбата на Любен Зидаров в зала

"Точно днес" за важното от септември

Темите на месеца с програма "Точно днес" на Радио Пловдив, слушайте - от 07:15 до 10:00 часа на 8 септември! Говорим за Съединението и нова книга, която излиза до дни с марката на издателство Жанет 45. Доц. д-р Стефан Дечев ще представи  „Съединението срещу Задкулисието. Политика и памет  (1885-1998)" , там той пише за позабравени факти за голямото..

публикувано на 07.09.25 в 17:30

Божана Димитрова гостува в Клуб "Неделя"

Ден след отбелязване празника на Съединението и този на Пловдив „Златният глас“ на Българското радио Божана Димитрова ще гостува наживо в студиото на Клуб „Неделя“.  Тя прие с огромна благодарност нашата покана и в двата часа на предаването между 16 и 18 ще ни разкаже как и защо е избрала да върви по пътя на журналистиката, какво е за нея..

публикувано на 07.09.25 в 13:52

Септемврийско с „Шейкър“

Говорим за събитието „Открити тренировки на Братската могила“, на 14 септември. Гостува ни Атанас Цветкашки, старши инструктор - Да Дао България. Той ще разкаже и за ползите от спорта. На 9 септември сдружение „БГ Бъди активен“ прави събитието „Насърчаване на гражданската наука за устойчиво развитие“, ще ви разкажем и за него. Румяна..

обновено на 06.09.25 в 19:33