В средата на седмицата, преди Деня на Европа и два дни преди старта на кампанията за избори 2 в 1 в предаването „Ден след ден“ ще добавим заглавия от днес. В едно изречение те звучат така – кампании, избори и нови тапи в Пловдив, защото за цял месец от днес се затваря за движение бул. "Хаджи Димитър".
8-ми май е Международният ден на Червения кръст и Червения полумесец – разказваме истории за доброволчеството. Също днес КНСБ обяви в Пловдив кампанията си „По- високи доходи с твоя синдикат“. Президентът на профсъюза Пламен Димитров обяснява как.
Ще говорим и за изборите у нас и около нас. Евроизборите са също толкова важни, колкото и парламентарните, казва евродепутатът Илхан Кючук, а македонският журналист Виктор Канзуров ще коментира президентския и парламентарен вот на сънародниците си.
Ще стане дума отново за профилактика и ваксини, този път за ограничаване на случаите при момичетата на рак на шийката на матката, а мотото на кампанията е „Виж сега, моето момиче“.
Накрая художникът Атанас Маринчешки ще ни разкаже за изложбата си живопис, която открива тази вечер в Пловдив, а от Пазарджик ще научим повече за експозицията „За птиците ...“.
Слушайте от 15 до 17 часа!
Пчеларите тази година очакват по-ниски добиви от мед. Какви са причините, ще се отрази ли това на цените и какви са изпитанията пред бранша ще коментираме с Борис Бормалийски, пчелар от района на Хисаря и председател на Асоциация професионално пчеларство. И още проверки в салоните за маникюр и педикюр предстоят от началото на септември,..
В седмицата, в която Радио Пловдив отбелязва 70 годишен юбилей, гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ е директорът на радиото Чавдар Каришев. Той е дългогодишен журналист. Започва работа в Радио Пловдив в 1989 – годината на промяната за България, с всички последващи негативи и позитиви. През 1992 година Чавдар Каришев става главен..
Динамика не само на емоции и летни преживявания, но и в астрологично отношение! Разглеждаме в детайли предстоящото новолуние в дева - обещание за шанс ни дават астролозите, но кои житейски области касае...? "Вкусът на лятото" ви среща с колегата Жоро Пеев, в един истински лежерен разговор в непосредствена близост до сградата на Радио Пловдив. В "За и..
Утрото в сряда сутрин споделяме с хубава музика и говорим за новата електронна система за управление на имунизациите, която въвежда Здравното министерство. - Питаме ще намалили това административната тежест на личните лекари и с какво ще подпомогне процеса на ваксинационния обхват - д-р Костадин Сотиров, председател на Сдружението на общопрактикуващите..
Ружка Генова е наш гост в първата седмица на март 2025 година. В края на 2022 година международната майсторка по шахмат бе обявена за училищен ръководител №1 от Министерството на младежта и спорта. Ружка Генова е директор на Спортно училище „Васил Левски“- Пловдив от 1 юли 2019 година, преди това от 2001 до 2013 година е била заместник-директор..