Осем учители от цялата страна получиха тази година наградата "Стоян Михайловски", учредена от синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа".
Тя се дава за особени заслуги в областта на просветното, културното и синдикалното дело, изразявайки почит към името на създателя на химна "Върви, народе възродени".
Три от отличените учители са от Пловдивско. В категория "Средно образование" награди получиха Марина Петрова от ПГЕЕ и Янка Минева от СУ "Васил Левски" - Карлово. В категорията "Професионално образование" бе наградена Виолета Маринова от Математическата гимназия "Акад. Кирил Попов" в Пловдив.
Разговаряме с 2 от тях - Виолета Маринова и Янка Минева.
"Като български учител имам много награди. Приемам тази награда с голямо вълнение и чувство за отговорност, защото тя задължава да останеш на същото високо ниво или да надграждаш. Вярвам, че мисията ми е да бъда добър учител, който разглежда всеки ученик като отделна вселена. Мисията ни е да хванем ученика за ръка и да вървим заедно", сподели Янка Минева, учител по история и география в СУ "В. Левски" в Карлово.
"Много съм развълнувана, посвещавам тази награда на всички ученици в Математическата гимназия и особено на 12 "г" клас, на които съм класна и които завършват сега. Това е признание за моя дългогодишен труд и съм щастлива, че хората го оценяват. Работя в много динамична област и се налага непрекъснато да уча, за да съм в крак. Работя с много мотивирани и амбициозни ученици и моят труд винаги е възнаграден. Това е предизвикателство, което приемам с удоволствие", каза учителката по математика и информационни технологии Виолета Маринова от МГ.Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...