Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Лудогорец" е шампион за 13-ти пореден път

"Лудогорец" ликува като шампион
Снимка: ПФК Лудогорец 1945

"Лудогорец" стана шампион на България за 13-ти пореден път, след като победи ЦСКА с 3:1 у дома в дербито от 32-ия кръг на Първа лига.

"Лудогорец", който имаше нужда от една точка на "Хювефарма Арена", за да си подпечата титлата, започна ударно и поведе още във втората минута, когато Квадво Дуа получи топката в наказателното поле от Бърнард Текпетей и преодоля Густаво Бусато с удар по земя.

В 34-та минута реферът Волен Чинков показа директен червен картон на Брайън Кордоба за удар в лицето на съперников играч, но след намеса на ВАР и консултация с екрана край тъчлинията правилно намали наказанието на жълт картон.

Веднага след това "червените" изравниха чрез централния нападател Фернандо Каранга, който се възползва от неразчетено излизане на вратаря на "Лудогорец" Серджио Падт и хладнокръвно го прехвърли от далечно разстояние.

Няколко минути след почивката капитанът на разградчани Антон Недялков, който пропусна голяма част от сезона заради контузия, даде нова преднина на своите. Той стори това със страхотен изстрел по диагонала, който не остави шансове на Бусато. В 58-та минута Чинков отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Каранга в наказателното поле, а Дуа с лекота реализира от бялата точка за 3:1.

При празнуването на гола Дуа влезе в конфликт с Бусато, който доведе до масово меле с участието на повечето играчи. В блъсканицата Каранга удари с юмрук Сон по лицето, след което бе повален на земята от Текпетей. Каранга и Текпетей получиха червени картони, докато Дуа и Амос Юга бяха декорирани в жълто.

До края на мача не паднаха повече голове и "Лудогорец" победи ЦСКА за трети път през сезона, за да продължи историческата си доминация в българското първенство, докато за "червените" до края на сезона остава битката с Черно море за втората позиция, която гарантира участие в Лигата на конференциите през следващия сезон. 


По публикацията работи: Йордан Данчев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Матвей Игонен ще играе в Швеция

Бившият вратар на Ботев Пловдив Матвей Игонен ще продължи кариерата си в шведския Дегерфорш, съобщава „Sportbladet“. Договорът на Игонен с Ботев изтече в края на май и той е свободен агент. Шведският отбор допусна 11 гола в последните три мача и се е спрял на Игонен, който ще трябва да решава вратарската криза. 28-годишният вратар има 17 мача за..

публикувано на 16.07.25 в 18:03

Persona non grata! („нежелана личност“)

Официално изявление на Илко Копарански – Член на Съвета на Директорите на Ботев Пловдив , което публикуваме без редакторска намеса: Днес един човек, представящ се за голям ботевист, бивш служител на клуба – Рашко Стоянов , прекрачи всякакви граници. Тази сутрин той е нахлул на базата, като се е държал арогантно и е тормозил една от жените, служещи в..

публикувано на 16.07.25 в 18:01

Съдийски назначения 1-ви кръг Първа лига

Съдийската комисия към Българския футболен съюз определи нарядите  за първия кръг на efbet Лига, сезон 2025/26. Двубоят Ботев Пловдив - ЦСКА е поверен на Красен Георгиев, а за ВАР ще отговаря Станимир Тренчев. Радослав Гидженов ще свири Левски - Монтана с ВАР Никола Попов. Сезонът ще бъде открит от Георги Кабаков, като на съдия №1 е поверен мачът ЦСКА..

публикувано на 15.07.25 в 17:58

Марица ще играе срещу хърватки за влизане в групите на ШЛ

Волейболният шампион при жените Марица (Пловдив) този път ще започне участието си в Шампионската лига в предварителния кръг, като в него българският тим ще срещне Динамо (Загреб) от Хърватия. Първият мач между двата тима е между 4 и 6 ноември, а реваншът е между 11 и 13 ноември в Пловдив, като Марица се възползва от домакинство във втората среща заради..

публикувано на 15.07.25 в 17:55

Ивайло Марков подписа с Локомотив

ПФК Локомотив Пловдив подписа договор с Ивайло Марков. Крилото е деветото ново попълнение на „черно-белите“ за това лято. Нападателят е с контракт за две години, уточниха от „Лаута“. Ивайло Марков е роден на 21.10.2004 година. Юноша е на Левски. В своята кариера е играл за Славия II, Чавдар (Етрополе), както и за първия и втория тим на ЦСКА 1948. Има..

публикувано на 14.07.25 в 18:01