В утрото на 22 май поставяме акцент върху пациентите с автоимунни заболявания, минаваме през биоразнообразието в Родопите и цените на туристическите услуги в община Асеновград, за да стигнем до изложба рисунки на български художник, който повече от 20 години живее в САЩ и има собствена галерия. Ето и темите и събеседниците:
Точно на 22 май отбелязваме международния ден за биологично разнообразие. За животните и растенията, които се срещат в Родопите, за изчезващите видове и опазването им, както и как влияят климатичните промени върху биоразнообразието говорим със Стефан Аврамов, експерт във фондация „По-диви Родопи“.
А в Асеновград готвят почти двойно увеличение на цените за посещение на туристическите обекти. Подробностите по темата от разговора на Даниела Добрева с Димитър Кирков, директор на ОП „Туризъм“ в Асеновград.
И още нова информационна телефонна линията помага на пациентите с автоимунни заболявания. За нея ни разказва Анета Драганова, председател на Асоциацията на пациентите с автоимунни заболявания.
В минутите за култура ви водим на изложба рисунки в галерия Савов. Творбите са на художника Веселин Куртев, който дълги години живее зад океана.
В рубриката „Великите европейци“ тази седмица Пламен Асенов ни пренася в света на Карл Фридрих Цайс - германски инженер-механик и оптик.
А в "Добро утро, Ден" продължаваме с третата част от разговора с поетесата Елена Диварова, която гостува в рубриката тази седмица.
Започваме след новините в 6 и сме до 9:30.
Слушайте ни!
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..