Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Образование и пътна безопасност "Ден след ден"

Снимка: pariteni.bg

Дни преди 24 май стана ясно, че почти половината от учениците, които сега са в училище, няма да работят това, за което са учили. Това сочи последното проучване на Института за пазарна икономика (ИПИ), оповестено днес. С още данни ще чуем автора на изследването Зорница Славова.

Ученици от пазарджишка гимназия проучват историята на 27-ми пехотен Чепински полк, който е участвал в 4 войни. Проектът е част от съвместна програма на МОН и МО. За ученическото историческо изследване в Пазарджик е репортажът на Невена Петрова.

Пловдивската полиция организира днес кръгла маса, посветена на пътната безопасност. Какви мерки набелязаха и какво иска полицията от местната власт, разказва Севдалин Палаузов

Даниела Добрева обобщава най-важното от днешната сесия на Общинския съвет в Асеновград.

Ще ви разкажем и докъде стигна лечението на 15-годишната ученичка от Сопот, блъсната от 18-годишна шофьорка. Пред Радио Пловдив говори бащата на пострадалата Никол - Иван Радуйчев.

Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 ч. Ще бъде интересно! 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" по мелодията на август

Август и събитията на лятото в програма "Точно днес": Институтът за пазарна икономика предупреди в свое изселване, че близо половината от учениците от професионалните гимназии у нас изучават специалности без търсене на пазара. Повече за анализа и фактите, които могат да бъдат полезни на учители и родители ще научим от старши експерта от ИПИ Зорница..

обновено на 18.08.25 в 16:25
Цветовете на лятото

“Вход свободен” по понеделнишки

В това ваканционно време за почиващите дните имат само две характеристики- първи ден от отпуската и последен такъв. Дните от седмицата се превръщат единствено в свободни денонощия, но за работещата част от останалото човечество днес си е понеделник. Във “Вход свободен” сме съпричастни към въжделенията на хората и затова се ангажираме..

публикувано на 18.08.25 в 09:00

С нови сили в новата седмица „Точно днес“

В първото утро на новата седмица говорим за важните за града и страната теми, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: След срещата между Владимир Путин и Доналд Тръмп – възможен ли е мир в Украйна? Тезите са две основни, но коя от тях ще надделее? Политологът и университетски преподавател Любомир Стефанов ще бъде наш събеседник по..

обновено на 17.08.25 в 17:38

Нешка Робева гостува в "Клуб неделя"

Легендарната треньорка Нешка Робева и галеристката Марина Францети са днешните гости в „Клуб неделя“.  В първия час на предаването (16-17) с г-жа Робева ще си говорим за предстоящото световно първенство по художествена гимнастика в Бразилия, започващо на 20 август. Ще стане дума и за нестихващите скандали в българския спорт – след все още..

публикувано на 17.08.25 в 15:15

Ранно утро с "Шейкър"

Балансът между времето и емоциитепоставяме на фокус в неделното утро. Времето и емоциите,  които отдаваме на служебните си ангажименти и семейството е навярно най-важното жонглиране в ежедневието! Но, но колко и постижим ли е въобще мечтания баланс? Поглеждаме проблема през психомоторна терапия. Методът се основава на научни концепции от..

публикувано на 16.08.25 в 16:05