"Черно море" победи с 1:0 като гост ЦСКА-София и си гарантира предсрочно историческо за "моряците" второ място в елита.
В 50–ата минута вратаря на "армейците" Густаво Бусато игра с ръка извън наказателното поле и фаулира Жуниор, заради което бе изгонен.
Заради тежкия удар се наложи влизане на линейка на игрището, която откара Жуниор в болница със счупена челюст.
След 7-минутно оказване на медицинска помощ играта беше подновена, а Илиан Илиев-младши стреля силно по земята.
Резервата Димитър Евтимов,изби топката, но в добавката Пабло Гарсия порази вратата на „червените“.
До края на мача имаше още много спорни моменти и нерви, но до промяна в резултата не се стигна.
Така "Черно море" ще играе в Лигата на конфурунциите, докато ЦСКА-София ще мине през бараж със завършилия на седмо място тим - "ЦСКА" 1948 или "Арда".
Ботев (Пловдив) ще излезе с осем българи в титулярния състав срещу ЦСКА в откриващия си двубой от новия сезон в Първа лига, съобщиха от клуба. Дербито на първия кръг е на 19 юли (събота) от 22:00 часа на стадион "Христо Ботев" и ще бъде предаван пряко по Радио Пловдив. От пловдивския клуб призоваха своите привърженици да подкрепят "жълто-черните" и..
Президентът Румен Радев прие волейболните националки до 19 години, които спечелиха златните медали от Световното първенство в Осиек. Това е единственият в историята национален отбор по волейбол при дамите, който става световен шампион. Състезателките на треньора Атанас Петров получиха Почетния плакет на президента на церемония на „Дондуков“ 2, а..
Марица (Пловдив) загуби третата си контрола от Славия II с 1:3. Двубоят се игра на терена в село Войсил. Треньорският щаб направи значителни промени в състава на “жълто-сините”, в който бяха включени доста юноши от набори 2007, 2008 и 2009, а за сметка на това бе дадена почивка на някои от опитните състезатели. В игра влязоха всички състезатели от..
Бившият вратар на Ботев Пловдив Матвей Игонен ще продължи кариерата си в шведския Дегерфорш, съобщава „Sportbladet“. Договорът на Игонен с Ботев изтече в края на май и той е свободен агент. Шведският отбор допусна 11 гола в последните три мача и се е спрял на Игонен, който ще трябва да решава вратарската криза. 28-годишният вратар има 17 мача за..
Официално изявление на Илко Копарански – Член на Съвета на Директорите на Ботев Пловдив , което публикуваме без редакторска намеса: Днес един човек, представящ се за голям ботевист, бивш служител на клуба – Рашко Стоянов , прекрачи всякакви граници. Тази сутрин той е нахлул на базата, като се е държал арогантно и е тормозил една от жените, служещи в..