В Пловдив на пл. „Централен” до Военния клуб ще се проведе кампанията „Книги за смет”.
Регламентът за участие в кампанията тази година е различен. Всеки, който предаде един килограм годни за рециклиране пластмасови отпадъци, получава в замяна една книга по избор. Участващите ще могат да получат само по едно издание.
Тъй като в инициативата се включват цели семейства, това означава, че за да получи всеки член на семейството книга, всеки трябва да предаде по един килограм или повече и всички да бъдат заедно на предаването на отпадъците.
Тази година ще бъдат представени първите три книги от колекционерската поредица „Кирилица“.
Православната църква отбелязва днес празника Рождество Богородично. Денят, в който се е родила Света Дева Мария, е известен в народната традиция като Малка Богородица. Това е и един от най-големите празници в църковния календар. Малка Богородица е и сред най-предпочитаните празници, на който се провеждат събори из цялата страна. Хасково..
Авариен ремонт на ВиК инфраструктурата и рехабилитация на пътната настилка на част от ул. „Месемврия“ започва днес. По време на строително-монтажните работи ще се подменят водоснабдителните и канализационни тръби на ул. „Месемврия“, в зоната от кръстовището с ул. „Славянска“ до кръстовището с бул. „Санкт Петербург“. След това ще бъде..
Тази вечер, 7 септември 2025 г., ще станем свидетели на рядко и впечатляващо небесно явление — пълно лунно затъмнение ("кървава луна") и пълнолуние. То ще започне с полусянчестата фаза около 19:26 ч. , след което пълната фаза стартира около 20:30 ч. . Максимумът на затъмнението ще настъпи между 21:11 ч. и 21:12 ч. , когато Луната..
Доброволци се включиха в почистването и ремонта на изгорелия апартамент на Даниел Карапандов в ж.р. "Тракия". Акцията бе организирана от кмета на Пловдив Костадин Димитров, който преди дни призова с труд и дарения да се помогне на собственика на жилището. Димитров обеща да закупи нова дограма за апартамента, а фирми са направили дарения на средства и..
Близо 1 400 нарушения са установени в първите часове на контрола за средна скорост чрез тол камерите, съобщи АПИ. Той е в сила от полунощ за 22 отсечки от републиканската пътна мрежа. Само за първите 11 часа през участъците са преминали 82 482 превозни средства. Нарушителите са били 1 378 или 1,67% от общия брой, от които 1 256 леки и 122..