Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдбата на седмото място в елита се рашава днес

С два мача днес ще бъде сложен край на плейофите в Първа лига. Те ще определят дали ЦСКА 1948 или "Арда" ще играят бараж за участие в евротурнирите срещу ЦСКА.

В двете срещи, които започват в 20:00 часа, "Ботев" (Пловдив) посреща "Арда", а "Славия" е домакин на ЦСКА 1948.

„Канарчетата“ и „белите“ ще играят единствено за своята чест, докато залогът пред другите два тима е голям.

На стадион „Христо Ботев“ феновете на „жълто-черните“ ще изпратят подобаващо легендата Лъчезар Балтанов, който от новия сезон ще бъде треньор при дубъла, както и напускащия Мохамед Брахими.

ЦСКА 1948 има сериозно предимство – точка повече от "Арда" и предимство в преките двубои. Това означава, че отборът от Кърджали задължително трябва да спечели гостуването си на „Колежа“, за да има шанс за седмото място. Равенство или победа на пловдивчани означава, че ЦСКА 1948 ще завърши седми. „Червените“ държат съдбата си в собствени ръце – ако те победят в „Овча купел“, отиват на бараж. При реми или загуба, нещата ще зависят и от другата среща.

Завършилият на седмо място тим ще гостува на ЦСКА на Националния стадион „Васил Левски“ в петък, 31 май, от 19:00 часа. Победителят ще участва в квалификациите на Лига на конференциите през лятото.


По публикацията работи: Йордан Данчев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Тодор Неделев

Тодор Неделев пропуска мача на Ботев с Арда

Един от най-важните футболисти на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев ще пропусне домакинството на Арда (Кърджали) от третия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ е тази вечер от 21:15 часа. Полузащитникът има болки в прасеца, които ще му попречат да вземе участие в мача. „Канарчетата“ нямат победа след първите два кръга в първенството,..

публикувано на 04.08.25 в 17:57
Габриела Петрова

Габриела Петрова с титли в скока на дължина и в тройния скок

Габриела Петрова (СКЛА Локомотив Пловдив) е първа на скок дължина с 6.58 метра при жените Държавното първенство по лека атлетика. Тя също така спечели второ злато от шампионата след това на троен скок .В останалите опити Петрова регистрира 6.22, 6.38 и 6.21. На 400 метра с препятствия триумфира Кристина Борукова с 58.76 секунди. Така тя която защити..

публикувано на 04.08.25 в 12:52

Удостоиха АСКБ „Тракиец“ с "Почетен знак на Пловдив“

С пълно единодушие общинските съветници гласуваха удостояването на Армейски спортен клуб по борба "Тракиец" с отличието "Почетен знак на град Пловдив". Припомняме, че спортният клуб спечели отборната титла от Държавното първенство по свободна борба за мъже - 2025 г., което допринася за спортния авторитет на Пловдив. В мотивите към..

публикувано на 04.08.25 в 10:53
Илиян Илиев

БК Локомотив привлече Иилян Илиев

БК Локомотив (Пловдив) продължава с лятната си селекция преди новия сезон в НБЛ, когато отборът ще дебютира в елита. От клуба обявиха привличането на гарда Илиян Илиев.  През изминалата кампания Илиев направи своя дебют в НБЛ с екипа на другия пловдивски елитен тим - Академик (Пловдив), като същевременно изигра ключова роля за "студентите" в Младежката..

публикувано на 04.08.25 в 09:59
Локо пирува след победата над ЦСКА

Локо надхитри ЦСКА с 1:0 с гол на резервата Жулиан Лами

Локомотив (Пловдив) надхтри ЦСКА и спечели домакинството си на стадиона в парк "Лаута" с минималното 1:0 в една от най-интригуващите срещи от третия кръг на Първа лига. Двубоят започна с минута аплодисменти в знак на почит към всички пожарникари и доброволци, борещи се с пожарите в България в последните дни. На терена началните минути бяха активни и..

публикувано на 02.08.25 в 21:43