Според протестиращите това е лъжа, а в подкрепа на преподавателя има също подписка, организирана от една от учителките. Хората настояват Ушеров да бъде върнат на работа. Той обаче бил обвинен от други родители в неуместно поведение към момичета, а в Районната прокуратура по случая е образувано досъдебно производство за блудство с дете. В съда обаче от прокуратурата са заявили, че няма защо учителят да бъде отстранен от работа, посочи представителката на синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ в учебното заведение.
Пред журналисти учителят Любомир Ушеров отрече да е опипвал деца. Той обясни, че за случая, за който е обвинен, е вдигнал седмокласничка, за да извади заседнала топка в мрежата на прозорец, като това е станало пред очите на всички и според него не е непристойно.
Жалба срещу него подал родител, а след това била повикана полиция и учителят бил задържан за 72 часа, но впоследстиве съдът го е освободил. По-късно майка е поискала учителят да бъде отстранен от работа, като Районният съд е постановил отстраняването му, но Окръжният го е отменил. Самият Ушев е оспорил уволнението си в съда.
Събралите се на място родители заявиха, че харесват Ушев като учител.
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали 4-ма възрастни граждани – две жени и един мъж, които са на възраст между 54 и 92 години. След..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..
Продължават проверките на РЗИ - Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, на които се извършват нелегалните процедури, каза директорът ѝ д-р Аргир Аргиров. При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два..