Търпението е изчерпано. Подбалканският път и проходът „Троян – Кърнаре“ са затворени предупредително за един час. Пътната блокада е организирана от кметовете на Карлово и селата, пострадали от бедствието през септември 2022 г. – Богдан, Каравелово, Слатина, Розино, и Христо Даново. Те настояват държавата да отпусне 38 милиона лева за възстановяване на разрушените от бедствието мостове, улици и дерета в Карловско. Ако до 12 юни Междуведомствената комисия не се събере и не реши да бъдат отпуснати тези средства, кметовете са категорични, че протестът става безсрочен.
Днешния протест ще проследим на място с помощта на нашия репортер Иванка Петкова.
Ще говорим и за друг протест, но в Пловдив, където родители и бивши възпитаници на ОУ „Петър Берон“ се обявиха в защита на дисциплинарно уволнен учител по физическо, обвинен за блудство с ученички. Неговите защитници са категорични, че обвинението към него е несправедливо и изфабрикувано, за да бъде овакантено мястото му за човек на директора. За казуса и гледните точки по него е репортажът на Даниела Добрева.
И още:
Кога ще ни стигнат европейците, за които Съветът на Европа реши до 2030 година 40% от енергийния микс да е от възобновяеми източници? В България, в Рила, от половин век зелена енергия се произвежда от най-мощната на Балканите водна каскада "Белмекен-Сестримо-Момина клисура". Нейната мощност е сходна с тази на един ядрен реактор. За гигантската „зелена батерия“ на страната ни и огромния потенциал, който имат водните централи у нас ще говорим с д-р инж. Иван Желязков, който има дългогодишен управленски опит в енергетиката - член е на Съвета на директорите на „Централна енергоремонтна база“, бил е заместник-председател на Съвета на директорите на Националната електрическа компания.
Поглед към историята:
Какво символизира връщането на тленните останки на Цар Фердинанд в България? Приехме ли ние, българите, своята история и какви поуки се взехме от нея? За Фердинанд като една от най-противоречивите фигури в съвременната ни история, за плюсовете и минусите в неговото управление и за спекулациите, митовете и легендите за него ще говорим с проф. Даниел Вачков, директор на Института за исторически изследвания към БАН.
В слънчево-дъждвната сряда - 29 май, слушайте програма "Ден след ден" на Радио Пловдив. Започваме след новините в 15 и сме заедно до 17 часа.Три празника през следващите дни на 4,5 и 6 декември бележат началото на зимата. На 4 декември е църковният празник на Света великомъченица Варвара, отбелязван и от православието, и от католицизма. В програма "Точно днес" преплитаме празничното и делничното с актуални теми и събития от Пловдив и региона Археологическият обект ОДЕОНА– недвижима културна..
Намаляват обявите за работа през ноември спрямо октомври. Това показват данните от месечния анализ на компания и сайт за кариерно развитие. Какво още сочи анализът и къде стои Пловдив спрямо останалите данни за страната, питаме Християн Петков от компанията. Втора комисия с представители на НИНКН и Инспектората към МК посети днес Небет..
Говорим за лекцията “Забуленият свят на сънищата”, която представя дългогодишно емпирично изследване на езика, символиката и посланията на съновиденията. Събитието е на 4 декември. Подробностите след 14 часа, от лектора Ирина Милчева, психолог, педагог и медиатор. Д-р Йордан Стремски, от ПУ, ни дава повече информация за събитието „Среща на..
Третият ден на декември скъсява разстоянието на голямото очакване до хубавите празнични дни, но и удължава времето на празните надежди за повече прагматичност на политическия терен. Осъмваме с грейнало в светлини коледно дърво пред Общината, с ледена пързалка в центъра на Пловдив и с крехка надежда, че последният месец в годината носи послания за..
За разлика от миналогодишните празници, когато Пловдив си остана само с елхата пред общината, този път градът блести с коледни светлини, украшения и атракции! Настроение има и ще го усетим във втория час на предаването „Ден след ден“, когато ще проследим откриването с ледено шоу на Айс парка на Пловдив, а по- късно и със запалването на светлините..