"Бъдещето идва твърде бързо" ни каза една наша събеседничка преди време и описа съвременния човек като обречен да изостава на перона на времето. Уви, имаме повод, след примери за безразсъдство, да си кажем, че бъдещето никога не идва...
С поглед и към двете хипотези ще говорим днес в утрото на 30 май.
След потвърдената скорост от 175 километра в час, с която се е движил загиналият на бул. "Руски" Кристиян, и след катастрофата, при която освен него, загина и пътуващата до него млада жана - още веднъж ще говорим за безумието на пътя. Ще включим с коментар Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики и автомобилния състезател Николай Арабаджиев.
Говорим и с председателя на медицинската федерация на КТ "Подкрепа" Росица Палешникова за заплатите на медиците и аргуметите на синдикатите да се противопоставят на едногодишното им "замразяване", което анонсира служебното правителство.
Ден преди Деня на детето ще предизвикаме възрастните с темата за децата с тежка съдба и отговорнастта ни към тях като общество. Поводът е второто изание на книгата на Теодора Пенева "Ничиите деца на България през моите очи", допълнено с още истории, разказани от Ивайло Митев "Съдба на дете". Средствата от продажбата на книгата ще бъдат дарени на Центъра за работа с деца на улицата в село Широка лъка.
Говорим и за избора на бъдеще за Европейския съюз с доц. Христо Христев, преподавател по право на ЕС. Кой и какво иска в преподреждането на общия ни дом и колко силни са ценробежните сили са два от въпросите към него.
Веселина Пеева ще ни разкаже за третото издание на Националния младежки театрален фестивал "Малката Мелпомена", който започва в Пловдив.
А в "Добро утро, ден!" е четвъртата част на разговора с актрисата Мария Генчева.
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..
В предаването днес говорим за събитието „Творческо писане с Анелия – „Визия и цели…“, което се случва на 26 януари. В рубриката "Брейнсторминг" коментираме кризите, като стъпка напред в живота ни. Предразсъдъците и следразсъдъците на Жоро Пеев, очаквайте след 14.30 часа. На датата 23-ти януари, в цял свят се отбелязва Денят на..
На 23 януари говорим за здравната култура, минаваме през финансите на страната и стигаме до литературата. В седмицата за профилактика на рака на маточната шийка Югоизточна Европа се обединява в борбата срещу човешкия папилома вирус. За елиминирането на раковите заболявания, причинени от него ще е разговорът с д-р Христиана Бацелова,..
Втори ден въздухът в Пловдив е опасно мръсен, като превишението на фините прахови частици нахвърля нормите поне 2 пъти. Тенденцията ще се запази и през следващите 2 дни, според прогнозите на синоптиците. Кои са основните замърсители и какви са причините, какви мерки предприема Община Пловдив, за да се бори с мръсния въздух, и как да се предпазим,..