Експозицията е своеобразна ретроспекция на най-доброто в портретния жанр на нейното изкуство на обектива. Цикълът е заснет в средата на 80-те години на ХХ век, снимките са представяни на национални и международни форуми, публикувани в списание „COLORS“, в книги, представящи българската фотография, експонирани са в галерии.
Надслова на изложбата Соня Станкова аргументира така: „Моето време“ са моментите, в които аз и фотоапаратът ми сме били едно цяло, когато съм заснемала образи, определящи живота ми. А възможността да усещам света през обектива винаги ми е позволявала както да навлизам по-дълбоко в него, така и подсъзнателно да се дистанцирам, преживявайки по различен начин всеки момент“.
Соня Станкова е носител на многобройни престижни награди, сред които двукратен носител на наградата „Пловдив“, Златен медал на Фотографска Академия България, Първав награда на Национален пленер „Социална фотография“, София и др.
В Пазарджик стартира инициативата за изграждането на паметник на актрисата Виолета Гиндева, наречена – „вечната дама на българския театър“. Предложението е внесено в общинския съвет. За изграждането на паметника е създаден 46-членен инициативен комитет с председател адвокат Иван Евстатиев. Разширен е съставът, защото тя е родена 1946 г. И аз..
Уникални фотографии с голям формат разкриват духа на Пловдив от Освобождението до 60-те години на миналия век. С тържествена церемония в Дом на културата „Борис Христов“ беше открита фотоизложбата „20 години Албум Пловдив“ – юбилеен проект, създаден от известния историк, изследовател и документалист Димитър Райчев, в партньорство с ХОЛДИНГ..
Вероятно се досетихте откъде е тази музика, но не се притеснявайте, няма да сменим изведнъж концепцията на предаването и да представим някой от босовете на мафията като велик европеец. Нито ще говорим за някой шеф на полицията, която, както се знае, поне в отделни държави, е съкровената ядка на истинската мафия. Днес ще се опитаме просто да си спомним..
От днес до 21 ноември, историческия музей в Стрелча организира открити уроци с ученици по повод предстоящия празник на Деня на християнското семейство. Събитието е част от образователната програма на музея "Искам да науча" и е насочена към учениците от 1-ви до 12-ти клас. Oбразователната програма на музея има за цел да допълва училищните знания..
Тодор Тодоров e ръководител на оркестър "Сто каба гайди". С него разговаряме за номинацията на българската гайда за включване в списъка на ЮНЕСКО за нематериално културно наследство. Кандудатурата е подготвена от директора на Етнографския музей в Пловдив, доцент Ангел Янков, историка Таня Марева, доцент д-р Наталия Рашкова и историческия музей..