Избирателната активност в 17 МИР – област ПЛовдив към 16.00 часа е 16,43% за НС и 16.17% за ЕП. Справка с изборите през април миналата година показва, че активността към същия час е била с 8 на сто повече
От близо 289 хиляди гласоподаватели за НС вота си са дали 47 493 души за Народно събрание, а за евродепутати са гласували 2 000 души по- малко.
Най-висок е процентът на гласувалите в Община Лъки – 24,73%, следвана от Община Брезово – 23% и от Асеновград – малко над 20 на сто. Най- ниска е активността в Община Раковски – 10,78%, като пред нея с 12 на сто активност са Кричим и Садово.
Ако за национален парламент в община Съединение са гласували 15,6 на сто, то за европарламент са дали вота си едва 6,74 на сто.
Църквата отбелязва в неделята след Лазарова събота празникът Вход Господен в Йерусалим или Цветница. Посветен е на тържественото посрещане на Иисус Христос в Йерусалим с маслинови и лаврови клонки. Пловдивският митрополит Николай отслужи архиерейската света Литургия в митрополитския храм „Св. Марина” в Пловдив. В празничния ден храмът се изпълни с..
На големия празник Цветница в карловското село Климент бе открито неделно училище по ДОБРОТОЛЮБИЕ „Свети Климент Охридски“. Неделното училище ще бъде духовен център и културен дом, който ще възпитава младите поколения в духа на добродетелите, традициите и родолюбието. Инициативата е на кмета на селото Мано Манов и на отец Рафаил, който..
Този прекрасен боен самолет е символ на стратегическото партньорство, което имаме със САЩ, каза министър-председателят Росен Желязков по време на официалната церемония по посрещането на първия български изтребител F-16 Block 70 в Трета авиобаза в с. Граф Игнатиево. "За мен е изключителна чест да присъствам на днешното събитие, на което този самолет..
Днес е последната неделя от Великия пост, наричана Вход Господен в Йерусалим или Вайя (от гръцки - Връбница) и Цветница. Празникът се отбелязва в неделята след Лазарова събота, една седмица преди Великден. Посветен е на тържественото посрещане на Иисус Христос в Йерусалим с маслинови и лаврови клонки. Според евангелските текстове Христос влиза на..
Със затоплянето на времето с 20% са повече случаите на заболелите със стомашно-чревни инфекции, постъпили в УМБАЛ - Пловдив, съобщи д-р Георги Попов от Трето вътрешно отделение по Гастроентерология на здравното заведение. "Най-характерен е гастроентеритът, представляващ възпаление на стомаха и червата, изразяващ се с температура, втрисане,..