Началото на новата седмица започваме с предупреждение за жълт код за горещо време в цялата страна, но и с „горещите“ резултати от направените от нас избори.
След вота 2 в 1 – какво ни очаква – ново бъдеще за България или по две от същото? Следим последните резултати от вота за български и европейски парламент. Как премина следизборната нощ в 16-та и 17-та РИК ще научим от Димитър Владимиров. Очакваме и включване от Антоанета Петричанска, която също следи работата на двете комисии.
Изборните резултати коментираме със Светлин Танчев от "Галъп". А първи политически анализи очакваме от политолозите доцент Татяна Буруджиева и Димитър Аврамов.
Тестваме и мнението на пловдивчани. Харесват ли им резултати и какви са очакванията от новоизбраните депутати? Яница Марова ще тества мнението на хората от Пловдив.
Ще влезем и в конкретика за изборните резултати в Пловдив. Наши събеседници ще бъдат представители на основните политически сили в града, журналисти и политически анализатори.
А за европейския вот ще говорим с Владимир Кисьов, председател на УС на фондация „Европейски институт“, а също и главен преговарящ на Република България в преговорите за присъединяването на страната ни към Европейския съюз.
Новият политически сезон в Пловдив започна с много неизвестни, все повече въпроси и увеличаващо се мълчание. Какво означава това за управлението на града и как ще се случват нещата при тоталното разбъркване на картите в местния парламент? Отговорите ще търсим от Антон Баев , журналист и главен редакотр на сайта Plovdiv online. Ще говорим..
Ако не си спомняте тази песен, не се притеснявайте – нормално е да не сте я слушали, а и да не сте гледали филма, в който тя се пее за първи път. Подобни неща, макар за тях да казваме, че остават завинаги в историята, много често наистина остават завинаги точно в историята. Имам предвид – в архива или на друго място, където широката публика рядко..
Днес наш събеседник е социалният психолог Емилия Крушков, с която говорим за старта на поредната й важна иницатива в подкрепа на хората със синдром на хипер активност или дефицит на вниманието. Групата за подкрепа стартира на 14-септември от 17:00 в Центъра за управление на стреса "Серенити". Целта на тази група за взаимопомощ е да създаде едно..
От неделя в сила са новите правила за движение по пътищата. Хиляди с превишена скорост, въпреки предупрежденията, засякоха тол камерите в страната, по- строги са и глобите за пешеходците. Намираме ли пътя към по- голяма безопасност на пътя ще питаме в предаването Емил Панчев, председател на Съюза на автомобилистите в България. България е една..
Гостуват ни едни много свежи момчета от Пловдив, „Баси гласа“. В случая, Борис Селенски ще ни представи проекта. Ще чуем и парчето „Heart beat“. Благотворителното ревю за деца със специални потребности е на 10 септември. Фондация „Деца помагат на деца“ ви кани. Говорим с Виктория Радева – основател и председател на фондацията...