5294 ученици в 10 клас от Пловдив и областта ще се явяват днес на НВО по български език и литература.
Началото на изпита е от 11 часа. Причината е проведените избори 2 в 1, и на училищата с изборни секции е нужно време да подготвят стаите и да организират провеждането на изпита.
В 81 училища от Пловдив и областта ще се провежда национално външно оценяване на десетокласници. От РУО-Пловдив съобщиха, че трима ученици със специални образователни потребности ще се явят на изпита.
Квесторите, ангажирани с провеждането на изпитите, са 1369. Времето за работа по български език е 90 минути. Учениците се явяват с документ за самоличност и сядат на обозначеното с етикет с името им място в залите. Пишат с химикалка с черен цвят. Отбелязват верните отговори само в листа за отговори. Изпитният тест и черновата няма да бъдат проверявани. Тестът по български и литература включва задачи с избираем, с кратък свободен отговор и за създаване на текст.
Учениците трябва да изключат всички технически средства и ги предадат на квесторите. Регионално управление на образованието ще осъществява видеоконтрол на организацията и провеждането на НВО. Учениците, завършили успешно 10 клас, получават удостоверение за завършен първи гимназиален етап на средното образование, което им дава право да продължат във втори.
От областната дирекция на МВР в Пловдив са взети необходимите мерки за обезпечаване на сигурността на гражданите и недопускане на инциденти във връзка с предстоящи специализирани взривни работи на строителна площадка на ул. „Ген. Данаил Николаев“ № 75. От полицията уточняват, че дейностите ще се осъществяват от лицензирана фирма всеки понеделник, сряда..
Областният координатор и председател на „ДПС - Ново начало“ в Смолян Хари Малинов влезе днес в офиса на ДПС в града. Информация за встъпването в областния офис бе потвърдена както от Хари Малинов, така и от досегашния областен лидер на ДПС в Смолян и бивш кмет на Рудозем Румен Пехливанов. При влизането в офиса е спазена процедурата по приемане и..
Община Пловдив информира, че в социалната мрежа Фейсбук е създадена фалшива страница с името „Обществен транспорт в Пловдив“, която не е свързана по никакъв начин с Община Пловдив или с официалните оператори на градския транспорт.На въпроснатафалшива страница се разпространява невярна информация относно предоставяне на 6-месечни безплатни карти за..
Общинските съветници отказаха да дадат съгласието си за транспортен достъп до частни имоти в Пловдив, мотивирайки се, че така спират презастрояването в града. Сред тях бяха имоти в кварталите Прослав и Остромила. Предложенията бяха внесени от зам.-кмета по строителство, общинска собственост и инвестиции Хакъ Сакъбов. Скандалът се разрази,..
Кметът на Община Марица Димитър Иванов е разпоредил спешна проверка за сигнала за нерегламентирано депониране на фрезован асфалт на терени във Войсил и Радиново. В същото време Община Марица е отправила искане до Агенция „Пътна инфраструктура“ за доставка на 15 хиляди тона фрезован асфалт, който е отпадъчен продукт от ремонта на АМ „Тракия“,..