Кръводарителският център в Пловдив обслужва не само нашата област, но и Смолянска, Пазарджишка, Хасковска и Кърджалийска. Екипите разполагат с два стари мобилни пункта. Първият е товарен микробус, който е преобразуван в мобилен пункт, а вторият е дарение от Здравното министерство и е с малък капацитет, обясни д-р Янко Янков, директор на Кръводарителския център в Пловдив. Добави още:
"Ще ни е от полза да имаме напълно оборудван с всички условия за кръводаряване. Нашата цел е да увеличим броя на изнесените пунктове, да повишим интереса за безвъзмездно кръводаряване. Също така да намалим роднинското кръводаряване"
От всички районни центрове за трансфузионна хематология в страната пловдивският най-често организира мобилни кръводарителски акции, уточни Янко Янков директор на Центъра. Всекидневно по два екипа обикалят по фирми, университети и общински учреждения. Мобилният пункт за кръводаряване, който ще бъде закупен, представлява транспортно средство, което е оборудвано със съвременна техника за мини лаборатория. Мустафа Кадир от фирма за оборудване на линейки обясни:
"Разполага с два климатика, има отоплител за зимата, облицовките са лесно почистващи се, подът е от епоксидно покритие, а столовете за кръводарителите са автоматични и могат да се регулират във всяко едно положение"
Мобилният пункт за кръводаряване ще може да превозва с двама повече медици спямо сега. В него ще може да се взема кръв едновременно от двама души.
Средствата се събират посредством банкова сметка. Тя е на името на Сдружение „Аз вярвам и помагам“.
Освен това 10 фирми от страната са се включили в кампанията. Техните продукти се етикитират например с надписа „Вода с кауза“, "Солети с кауза".
Определена сума от купеното количество се предоставя като дарение за мобилен пункт. От екипа призовават и други компании да проявяват социална отговорност и да ги подкрепят като се включат в продукти с кауза.
След купуването на мобилен пункт за кръводаряване в Пловдив, такива ще бъдат купени и за други области в страната.

От 17 ч. днес се възстановява движението на моторните превозни средства над 3,5 т по път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщават от агенция "Пътна инфраструктура". Преминаването в отсечката е в едно платно и се регулира със светофарна уредба. Трафикът на МПС до 3,5 т в участъка беше възстановен на 7 ноември, припомнят от агенцията...
Кметът на Пловдив да оттегли предложението си за продажба на акциите в „Свободна зона“, призова предшественикът му и общински съветник Славчо Атанасов във фейсбук-профила си. В дружеството общината притежава над 85% от акциите, като то е печелившо. Според Атанасов Свободна зона е изключително сериозен актив за града, като то се намира върху терен..
Деветима шофьори са били задържани от Пътна полиция през последните няколко денонощия на територията на Пловдивска област. Мъжете са на възраст между 40 и 62 години, като на трима от тях са били иззети личните автомобили в рамките на започнатите полицейски производства. В Раковски бил засечен местен жител да управлява колата си под..
Двама мъже с фентанил са задържани при полицейска акция в Пазарджик. При проверка е спрян лек автомобил, управляван от 55-годишен мъж от Пловдив. Заедно с него пътувал и 53-годишен негов съгражданин. У него са открити 22 полиетиленови пликчета, съдържащи кафяво прахообразно вещество. След направените проби малко по-късно се установило, че става..
28 са бизнес плановете, които ще участват в конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“ тази година. Инициативата се провежда за 17-и пореден път, като тази година отбелязва огромен интерес и активност от страна на младите хора. Всички кандидати, подали бизнес план, ще го представят лично в първия кръг на надпреварата. Заради..