С разпити на свидетели и вещи лица в Окръжния съд следобед продължава делото срещу бившия кмет на пловдивския район „Северен“ Ральо Ралев и двамата негови помагачи.
С тогавашната служителка на кметството Даниела Вълова и бизнесмена Иван Делевски поискали 60 хиляди лв. от строителен предприемач за издаване на разрешително за строеж. Обвинението сочи Ралев за извършител, а другите двама – за помагачи.
Парите били искани от строителния предприемач Здравко Ангелов за одобряването на проект на сграда от главния архитект на района.
Случаят датира от пролетта на 2019-а, когато Ралев бе задържан зрелищно и прекара известно време в ареста, а впоследствие бе пуснат с парична гаранция.
Междувременно миналия месец Ральо Ралев осъди държавата в Европейският съд по правата на човека за 5200 евро заради непремерени действия на прокуратурата около арестуването му.
Мотивите са относно изказвания от страна на държавното обвинение на пресконференция и съдържанието на определението, с което пловдивският съд е наложил мярката му за неотклонение задържане под стража.
В Пловдивския участък на магистрала „Тракия“ са засечени най- високите за страната скорости, откакто се прави заснемане с ТОЛ камерите. От МВР посочват, че рекордът е на отсечката между Цалапица и Радиново с два случая – единият за шофиране с 223 километра в час и един с 222 километра час. На трето място с 219 км/ч се е движил автомобил в отсечката..
При спецакция в пловдивския квартал „Столипиново“ са арестувани няколко души. Операцията е била са насоченост пране на пари и укриване на данъци. Засега не е ясно дали задържаните са действали в организирана престъпна група, или са самостоятелни играчи. От полицията обещаха повече информация на по-късен етап.
Километрични задръствания по АМ „Тракия“ и сериозни затруднения на трафика между София и Пловдив има днес по аутобана. На излизане от столицата посока Пазарджик тапата е 15 километра, казват шофьори. Причината е въведеното ограничение от АПИ, заради ремонти в деветкилометров участък от трасето, където движението е прехвърлено изцяло в..
Екипите на общинското предприятие „Градини и паркове“ работят активно по сигнали за паднали клони и дървета след неблагоприятните метеорологични условия през последните дни. До момента в предприятието са получени 70 сигнала, на които вече са реагирали служители, подпомогнати от Гражданска защита и Пожарната, съобщи в интервю за Радио..
Община Пловдив започва цялостен ремонт и модернизация на залата по бокс, джудо и вдигане на тежести, разположена край Гребната база. През годините тя е била поддържана със лични средства на треньорите на клубове, но сериозен ремонт не е правен от десетелителия. Предвидена е цялостна енергийна ефективност – топлоизолация, ремонт на..