Седем деца са били извън България, а са записани като ученици в Средно училище „Найден Геров“ в Пловдив. Това сочи проверката на директора Сашка Кръстева. Тя бе назначена на поста след скандала миналата година с починала ученичка, на която са писани оценки месеци наред. По случая започна проверка на МОН.
Ще се наложи служители да бъдат съкратени, за да не изтичат пари от бюджета, пресмята Кръстева.
Тя е предложила съгласуване със синдикатите, но те са отказали с мотива, че има работа за всички кадри.
13 са хигиенистите и не може 5 да бъдат съкратени, посочи лидерът на СБУ в Пловдив Петранка Калоферова. Тя поясни, че ако чистачките бъдат съкратени, те ще заведат дела да бъдат върнати на работа. Лидерът на синдиката в училището Росица Кръстева посочи, че неправомерно се прави съкращение на кадри, защото има липса на критерии. Очакваме същата процедура да се повтори и за педагогическите кадри, допълни Кръстева.
Началникът на РУО-Пловдив Иванка Киркова написа във ФБ: Ситуацията е тежка от 1 година насам и предизвиква недоволство, защото е замесен и личен интерес т.е. запазване на работните места на учители и служители. Но в празни класни стаи въпреки работата на екипите за обхват, която продължава и в момента?! И това е така, защото проблемът беше замитан 2 години. И имаше всякаква липса на контрол. Който и да е директор, трябва да работи по правилата. Престъпно е да не спрем изтичането на бюджетни средства!
Четири фирми подадоха оферти за изграждането на осветление на стадион „Лаута“. Лимитната цена на община Пловдив е за 3,6 милиона лева и е на инженеринг – проектиране, строителство и надзор. Според условията на поръчката изграждането на новото осветление трябва да бъде между 100 и 200 календарни дни. Друго изискване на общината е техниката да..
Окръжна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем И.Ц., на 21 г., за това, че на 18.08.2025 г. в гр. Първомай умишлено е умъртвил 44-годишната Д.Г. Той е бил задържан на 18 август 2025 г.в столичния Студентски град. Обвиняемият И.Ц. е задържан и за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. На 20 август властите ще..
Все още не е ясно дали е задържан убиецът на 44- годишната жена от Първомай, съпруга на полицай от града. Снощи в студентски град в София е арестуван млад мъж, за когото се преполага, че е извършителят на престъплението. От прокуратурата и полицията запазиха мълчание както за акцията в София, така и затова дали има връзка с убийството в..
Пловдивският апелативен съд остави окончателно в ареста четирима от участниците в организираната престъпна група международен трафик на наркотици, разбита в Пловдив. Това са ръководителят на групата и трима от членовете ѝ. Петият от участниците е пуснат под гаранция от 3000 лева, а шестият беше задържан по-късно в столицата с близо 10 килограма..
Върховният административен съд потвърди, че инвеститорът „Запрянови-03“ е изгубил правото да експлоатира кариерата край асеновградското село Горнослав. Причината е, че е изтекло правното действие на решение, издадено от РИОСВ Пловдив преди 9 години. Според адвокат Снежана Стефанова, която подкрепя инициативния комитет на жителите на селото..