Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Пехливанов управлява Смолянска област от днес

| обновено на 05.07.24 в 08:53

Новият областен управител на Смолян Румен Пехливанов днес встъпва в  длъжност днес. Той бе назначен на поста с решение на служебното правителство в сряда и заменя на поста Захари Сираков.

Пехливанов е икономист по образование и има дългогодишен управленски опит. В периода 2001 г. – 2023 г. е кмет на община Рудозем от ДПС , а между 2003 г. и 2007 г. – председател на Общинския съвет в родопския град.

Заместник - областни управители са Андриян Петров и Красимир Даскалов. И двамата от ГЕРБ. Андриян Петров има няколко години на този пост и е дългогодишен главен художествен ръководител на Фолклорен ансамбъл "Родопа“.  Красимир Даскалов е бивш кмет на Девин.

"Моята визия е да обединя всички отговорни институции и да се ускори темпото за рашаване на важните за областта проблеми. Смолянска област обезлюдява с убийствени темпове и са нужни не  просто някакви, а ефективни мерки. Основни проблеми са достъпността на региона, здравните услуги, образователните възможности за децата", каза Румен Пехливанов.

По думите му е много важно да се работи през лятото, за да се осигури зимната проходимост на планинските пътища. Тук е много важно да се отвори пътят, затворен от свлачището при село Тикале,  проблем, който недопустимо се влачи от 7 години. 

На областта спешно е необходим скоростен път, който да дублира сегашния, каза областния управител. 

Като член на ДПС Румен Пехливанов коментира и колизиите на върха на партията с думите, че тя "винаги е стояла здраво на политическия терен и ще продължи да стои. Ние сами ще намерим силите в себе си, за да решим вътрешните си проблеми".

Интервюто с Румен Пехливанов е в прикачения звуков файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Стартира кампанията „25–Избери живот. Прегледай се навреме!“

Сдружение „Спри рака“ открива националната кампания „ 25 – Избери живот. Прегледай се навреме !“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум. Събитието ще се състои на 4 октомври 2025 г. от 11:00 ч. в Конферентната зала на Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив.  Целта на кампанията е да повиши осведомеността..

обновено на 04.10.25 в 08:40

Camping & Caravaning Expo отново гостува в Пловдив

След успешното миналогодишно издание в Пловдив, Camping & Caravaning Expo отново идва във втория по големина български град Пловдив, коментира за програма "Точно днес" Веселин Вълев, организатор на събитието. Изложението ще събере на Гребната база всичко най-ново от сферата на къмпинг туризма, караванинга и аутдор. Посетителите  ще имат възможност да..

обновено на 04.10.25 в 08:20

Над 100 сигнала за наводнения в Пловдив, ситуацията се нормализира

Ситуацията в Пловдив се нормализира. Това увериха от ОП „Чистота“ и „Градини и паркове“. Над 100 са сигналите за наводнени улици в Пловдив. Голяма част от тях са обработени. „Положението е сравнително спокойно, почти навсякъде водата се е оттекла. Екипите ни работиха през нощта и днес. Кметовете на районите в града много ни помогнаха,..

обновено на 03.10.25 в 15:53

платена публикация
Как пловдивчани се готвят за зимата с икономично отопление

Климатици Пловдив е тема с реална значимост за града — от сметките през януари до качеството на въздуха у дома и поведението на уредите в най-студените дни. Тук ще намерите практична, неутрална информация: какво да очаквате от съвременните системи, как да ги ползвате ефективно и какви са ползите за домакинствата в региона...

публикувано на 03.10.25 в 13:09

Пловдив празнува Деня на мавруда с голям фестивал

Пловдив от днес до пети октомври празнува Международния ден на мавруда с Urban Wine Fest - Plovdiv. Фестивалът е част от официалната програма на делегатите от Глобалната конференция за винен туризъм към Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism), която ще се проведе в Пловдив. Мостът над ул. „Гладстон“ ще се превърне в оживена винена..

публикувано на 03.10.25 в 10:56