Автомобилният състезател Костадин Щерев ще ни преведе през опасностите на шофирането в горещините.
"Не само жегите са проблем. Повечето коли имат климатици и когато направим рязка промяна в температурата, се получава понякога замайване и дискомфорт и това може да ни разсее от пътната обстановка", обясни той.
Автомобилният състезател препоръча да няма голяма разлика между околната температура и тази в колата. "Когато е много топло, мозъкът не получава достатъчно кислород, ставаме лениви и затова трябва адаптация. Затова на къси разстояния, когато излизаш от топлото, е добре да поемеш въздух няколко пъти, за да се концентрираш".
Костадин Щерев подчерта, че перфектната температура за дълго шофиране е около 22 - 23 градуса в колата.
Автомобилният състезател препоръча да се обърне внимание на гумите на колата и да се шофира с еднакви гуми - т.е. зимата с 4 зимни гуми, лятото с 4 летни гуми. "Различните гуми водят до лошо последствия", допълни той.
Ходовата част винаги да е изрядна, а спирачната течност да се сменя всяка година или най-много на 2, защото свойствата й се губят, препоръча още специалистът.
Цялото интервю на Паолина Комсалова с Костадин Щерев е в прикачения файл.
„Алтер его“ - за виртуални хумор с реални усмивки Летните издания на „Алтер его“ набират скорост и височина! В тях ненатрапчиво ви припомняме моменти, звучали през годината, защото и екипът на нашия радио-хепънинг има нужда от почивка. Тази събота сме ви подготвили дебат на тема „Хумор и изкуствен интелект“. Ще обсъдим феномена „кибернетичен..
"Всяко куче влиза в живота ни с определена мисия и има отреден смисъл в него. От нас хората зависи дали те ще го осъществят." Думи на Мира Бонжева - автор на книгата "Разговор с куче", сертифициран треньор и пламенен застъпник за добруването на кучетата. Тя е твърдо убедена, че от нас зависи дали кучето ще живее помръкнало в своята безпомощност да..
Инициативата “Активно предизвикателство за училища”, която има за цел да насърчава физическата активност и здравословния начин на живот сред учениците, отличи най-активните учебни заведения за учебната 2024/2025 година. Организаторите, oт BG Бъди активен, се фокусираха върху редовното насърчаване на физическата активност и здравословния..
С Владислав Карамфилов- Въргала проведохме разговор в ефира, изпълнен с усмивки дори през щипката тъга, скрита зад тях. Говорихме за редовия българин, който съвсем не е чужд на доброто и смеха , но под натиска на ежедневните ядове и баналната рутина на битието има нужда от някакъв подтик, който да го накара да се сети за светлата страна на живота и..
Утре, 23 юли в НЧ "Алеко Константинов" в Пловдив ще се проведе беседа на тема „Изкуството да поставяме граници". В темата ще Ви въведе Весела Табакова - позитивен психотерапевт. Събитието е с начален час 18:00ч. и е с вход свободен. Весела Табакова познава света на бизнеса добре – повече от 20 години работи в корпоративна среда, където..