Жителите на Пазарджик ще имат достъп до графика, по който ще се извършва сметоизвозването в региона. Информацията може да се види на официалната интернет страница на общината.
По този начин ще се организира гражданският контрол върху качеството на извършената услуга.
Секция“ Чистота“ в сайта на общината дава възможност за обратна връзка, което ще позволи на хората от съответните квартали в града и селата около Пазарджик да проследяват дали графиците се изпълняват в точния ден и час.
Обслужването на този информационен поток ще е под контрола на общината, така че в реално време общински служители ще могат да реагират в случай на проблем с поддръжката на чистотата. Паралелно с това, зелени патрули ще следят и как самите граждани опазват междублоковите пространства.
Целта е да се създаде по-чиста и здравословна среда за живот, като всеки поеме своята лична отговорност за това.
От община Пазарджик призоват гражданите редовно да посещават интернет портала „Чистота“, да следят графиците за сметоизвозване и да подават сигнали, в случай на пропусната или некачествено извършена услуга. Идеята е да се повиши взаимодействието между общината, Залените патрули и жителите на града
Първоначално предвидените за ремонта на Концертна зала - Пловдив 10 милиона лева най- вероятно вече няма да са достатчни за завършването й, каза в Пловдив министърът на културата Мариан Бачев. Ремонтът на залата започна през 2023- та, но бе спрян година по- късно, заради открити конструктивни проблеми. От тогава без резултат текат разговори..
Тържествено беше открита новата учебна година в СУ "Пейо Яворов" в Пловдив. Над 802 деца ще учат в училището тази година, в дневна форма на обучение. 72 са децата, които ще прекрачат за първи път прага на училището. Започнали сме процедурите за три нови училища в Пловдив, заяви в словото си кметът на Пловдив Костадин Димитров при откриването. Той..
С навлизането на изкуствения интелект всички, покрай курсовите и дипломните си работи, ще се възползват от него. Изкуственият интелект ще ви дава възможности, но няма да ви дава вдъхновение, каза министърът на културата Мариан Бачев в приветствието си към учениците от Националната гимназия за сценични и екранни изкуства в Пловдив. Той..
266 хиляди лева събра третото издание на благотворителния фестивал "Нощ на ангелите", който се проведе на Гребната база в Пловдив през почивните дни. Средствата отиват за шест каузи, свързани с лечението на четири деца и две жени. За три дни през всички събития и активности от програмата са преминали близо 25 хиляди души. Включиха се 150 доброволци,..
Над 2300 училища в страната отварят врати за новата учебна година. Над 716 хиляди са учениците от 1-ви до 12-ти клас, като за първи път училищния звънец ще чуят 55 хиляди първокласници. В Пловдив те са над 3 300. Всички деца и ученици в градините и училищата надхвърлят 55 500. Сградите на две училища обаче няма да отворят заради ремонти. В..