Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОД на МВР в Пазарджик има нов временен шеф

Със заповед на министъра на вътрешните работи Калин Стоянов старши комисар Даниел Бараков е временно преназначен на длъжността директор на ОДМВР - Пазарджик. Днес той беше представен пред ръководния състав на дирекцията от главния секретар на МВР главен комисар Димитър Кангалджиев. 

Старши комисар Даниел Бараков е на 43 години. Завършил е висшето си образование в Стопанска академия "Димитър А. Ценов" в Свищов. В редиците на МВР е от 2005 година, като е заемал последователно различни младши изпълнителски, изпълнителски и ръководни позиции.

През последните няколко години е бил началник на районните управления във Велинград, Панагюрище и Септември. За постигнатите от него резултати в служебната дейност е награждаван многократно.

Старши комисар Бараков е семеен, с три деца.  

Досегашният директор на Областната дирекция старши комисар Даниел Луков е преназначен на ръководна длъжност в Столичната дирекция на вътрешните работи. 

На кратката церемония присъстваха още административния ръководител на Апелативна прокуратура в гр. Пловдив Тодор Деянов и прокурор Стоян Пешев от Окръжната прокуратура в Пазарджик. 

По публикацията работи: Паолина Комсалова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

60% активност на кметските избори в с. Драгор до 17.30 ч.

В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..

публикувано на 16.02.25 в 18:27

Жертвите и ранените от катастрофата край Видин са от "Столипиново" (обновена)

Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин.  Там  ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона  за гр. Дунавци.    Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние.  Жертвите са на възраст между 30 и 40 години.  В момента на катастрофата в..

обновено на 16.02.25 в 15:06

Дионисиево шествие предшества откриването на "Винария - 2025"

Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025.   Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив.  Атракцията..

публикувано на 16.02.25 в 14:40

Поход - поклонение в памет на Левски в Асеновград

Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“.  Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...

обновено на 16.02.25 в 10:11

Дионисиево шествие в центъра на Пловдив за началото на "ВИНАРИЯ - 2025"

Дионисиево шествие в центъра на Пловдив в неделя възвестява началото на тазгодишната "Винария". То предвижда атракция с кукери, гайдари, фолклорни танци и почерка с вино.  Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ ще дефилират по улица „Александър..

обновено на 16.02.25 в 10:11