Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Аварийният ремонт по бул. "Васил Априлов" струва 1 350 000 лв

Аварийният ремонт на бул. "Васил Априлов" в участъка между моста на река Марица и бул. "Шести септември" ще се финансира с парите, икономисани от дългосрочния заем за инфраструктурни проекти, изтеглен в предишния мандат. 

Това реши ОбС като единодушно подкрепи предложението на ресорния зам.-кмет инж. Тодор Пашов. Средствата са в размер на 1 349 320 лева. Предстои подмяна на магистрален водопровод в западното платно на булеварда и изграждане на нова пътна основа и настилка с дължина близо 500 метра. 

Зам.-кметът подчертава, че с пренасочването на свободните средства от заема ще се покрият разходите по ремонта на бул. "Васил Априлов" и с тях няма да се натоварва градският бюджет.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Министър Гроздан Караджов инспектира пробива под Цнтрална гара - Пловдив

Завършват пробива под Централна гара в Пловдив догодина през юни

Пробивът под Централна железопътна гара в Пловдив е готов на 85%. Това обяви след инспекция на проекта за железопътен възел Пловдив транспортният министър Гроздан Караджов. Очаква се той да бъде финализиран до края на месец юни следващата година.  Проектът предвижда цялостен ремонт на коловозите и контактната мрежа, обновяване на системите за..

обновено на 11.11.25 в 14:02

Догодина започва изграждане на скоростния път Асеновград - Смолян

Изграждането на скоростен път от Асеновград до Смолян и подобряването на транспортната достъпност на населените места в района на Родопите беше обсъдено  на  работното  съвещание  при  министър-председателя  Росен  Желязков с министри, ръководството на АПИ, депутати и представители на областната управа в Смолян и кметове на общини. Към..

публикувано на 11.11.25 в 13:55

Варненска фирма ще прави Генералния план за движението в Пловдив

Варненската фирма „Инжконсултпроект“ е избрана за изпълнител на обществената поръчка за изработване на Генерален план за движението в Пловдив. При прогнозна стойност от 300 000 лева тя е предложила цена от 236 400 лева и е получира пълните  100 точки в оценката на комисията. Офертата на другия кандидат “Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс”..

публикувано на 11.11.25 в 12:40

"Коледата е възможна" стартира в Хисаря

Община Хисаря стартира традиционната благотворителна кампания „Коледата е възможна“. Събират се дълготрайни хранителни продукти за подпомагане на семейства в нужда. Събраните пакетирани продукти като брашно, ориз, макарони, консерви и др. ще бъдат разпределени между нуждаещи се възрастни хора, самотни родители и социално слаби семейства...

публикувано на 11.11.25 в 12:20

Арестуваха 69 годишен мъж, стрелял след катастрофа

69- годишен шофьор  е задържан за 72 часа след стрелба с газов пистолет в Пловдив.  Мъжът ударил с автомобила си друга кола на бул. "Шести септември", но вместо да спре, напуснал мястото на катастрофата. Шофьорът на ударената кола го последвал и го настигнал до близка автомивка.  Там обаче избягалият извадил газов пистолет и стрелял два пъти,..

публикувано на 11.11.25 в 12:16