Продължава гасенето на горския пожар в района на прохода Беклемето. При огнеборците дойдоха служебният премиер Димитър Главчев, министърът на вътрешните работи Калин Стоянов, директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – главен комисар Александър Джартов, заедно с част от кризисния щаб на Община Карлово начело с кмета д-р Емил Кабаиванов.
Огънят е засегнал резерват Стемето и се развива на няколко огнища. Калин Стоянов определи ситуацията като много сложна. "Невъзможно е да се доближим до мястото. Днес ще се работи с двата хеликоптера", каза още Калин Стоянов.
Днес на терен работят общо над 100 пожарникари, модулът за гасене на горски пожари към МВР и професионални доброволни формирования. Огъня гасят и 40 военнослужещи от сухопътните сили с техника.
Кметът на София Васил Терзиев изпрати екип от 12 души от Доброволното формирование на Столичната община за Карлово, за да се включи в гасенето на пожара в местността Беклемето, съобщиха от местната администрация.
Искането за помощ е от кмета на Карлово Емил Кабаиванов заради бързото разрастване на пожара в старопланинския проход.
На място също бе областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева.
Вряла минерална вода е нанесла изгаряния на майка и на бебето ѝ в златоградското село Ерма река, съобщи БТА . Инцидентът е станал в началото на седмицата, уточняват от кметството. Жена и едногодишния й син се разхождали по улицата до шофьор, който пълнил с минерална вода цистерна за хотел в Златоград. Маркучът се отскубнал и врялата вода, с..
Жителите на село Труд отново излязоха на протест за нормален превоз до Пловдив. Местните хора блокираха частично между 16:30 и 17:30 ч. движението по Карловския път - от селото до кръговото към Пловдив и обратно, какъвто беше маршрутът на протестиращите. Шествието премина без инциденти под охраната на служителите на реда. Протестиращите..
Над 300 участници от 30 страни се представят на 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм на UN Touism в Пловдив. Това е най-големият световен формат за този вид туризъм . Българското издание на форума ще подчертае връзката между винения туризъм и изкуствата, представяйки и двете като важни средства за опазване на наследството, насърчаване..
Жителите на село Труд се канят да излязат отново на протест за нормален превоз до Пловдив. Протестите на местните хора продължават , докато кметовете на Пловдив и Марица поемат публична отговорност за редовна автобусна връзка. Това заявиха от сдружение "Бъдеще за Труд", след като в петък транспортното министерство съобщи, че до 100 дни се..
Провеждането на спортното събитие "Цветен маратон" налага спирането на движението в пловдивския район "Тракия". От сутринта до приключването на кроса се сппира трафика, включително и на автобусите от масовия градски транспорт, по бул. "Освобождение"- южно платно – от кръстовището с бул. "Асеновградско шосе" до кръстовището с ул. "Свети Княз Борис..