Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма шанс за правителство с трети мандат, ще има избори

Снимка: личен архив

Президентът Румен Радев е изправен пред много сложно решение. Затова смятам, че той ще връчи третия проучвателен мандат за съставяне на правителство на БСП. Това заяви в инетрвю за Радио Пловдив политологът и университетски преподавател доцент Татяна Буруджиев.

Тя подчерта, че хората, които се явяват на избори търсят доверието на избирателите, а се оказва, че основен мотив им е да станат депутати.

„И през цялото време се фокусират върху това да работи Народното събрание, включително и част от промените в Конституцията бяха насочени към това да работи Народното събрание. Няма лошо този фокус да се поставя върху важността на тази институция за функциониране на държавата. Но трябва да е ясно, че първата и най-важна ключова задача, която ние предаваме като даваме власт на тези хора, е да съставят правителство. Защото гражданите се интересуват от това да се решават техните проблеми, а не да уреждат личните съдби на различни народни представители“, категорична е доцент Татяна Буруджиева.

Вече е ясно, че няма шанс за правителство и отиваме на избори, подчерта още доцент Буруджиева. Това се дължи на факта, че политическите формации смятат, че единствено всяка от тях може да управлява и знае как.

„Тази обсесия, бих я нарекла, е болестно състояние – да смяташ, че едно единствено нещо е важно и това единствено нещо си ти“, коментира още Татяна Буруджиева.

Тя е категорична, че няма шанс за съставяне на кабинет с третия мандат.

„Надявам се, че отивайки на избори, най-накрая ще наблюдаваме една кампания, в която политиците ще ни говорят какво ще направят за нас и с кого ще го направят“, каза доцент Буруджиева.  

Цялото интервю с доцент Татяна Буруджиева можете да чуете в звуковия файл. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
дестилерия

Ограниченията за варене на ракия ще доведат до протести

Промените в Закона за виното и спиртните напитки засягат не само любителите на домашно вино, но и на ракията собствено производство. Измененията предвиждат ограничаване на варенето на високоспиртната напитка до 30 литра, но само, ако суровината е собствено производство.  Собственикът на дестилерия в Асеновград Георги Червенков, който е и член на..

публикувано на 19.09.25 в 11:33

Опозицията обезсмисля самата процедура по вот на недоверие

Петият вот на недоверие към кабинета, който ще се гласува днес, беше абсурдно подготвен със слаби и аматьорски мотиви, коментира заместник- председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов. По думите му опозицията не само не е по- единна, но дори в хода на дебата е показала различни позиции.  "Ако може те завладеят държавата - ще е най- добре" - така са..

публикувано на 18.09.25 в 10:31

120 заведения от Пловдив се включват в „Нощ на Ангелите“

Инициативата „Нощ на Ангелите“ продължава и в деня на Вяра, Надежда и Любов, в който 120 заведения в Пловдив ще дарят процент от оборота си. Третото издание на благотворителния фестивал, който се проведе от 12 до 14-ти септември постави рекорд от предходните издания със събрана сума от над 266 000 лв. „Тази година благотворителните..

публикувано на 17.09.25 в 10:46

Вотът на недоверие за първи път обединява цялата опозиция

За първи път имаме вот на недоверие, който ще консолидира цялата опозиция. Падането на кабинета или крепенето му зависи изцяло от гласовете на малките партньори – ИТН и БСП. Това заяви депутатът от Продължаваме промяната – Демократична България  Йордан Иванов в деня на дебатите по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема..

публикувано на 17.09.25 в 10:45

Около 40% от репродуктивните проблеми са с ендокринна основа

Факторите за репродуктивни проблеми са много, но най-честите са ендокринните заболявания. Това заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Екатерина Бабаданова от Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“, където днес и утре се провеждат безплатни прегледи за мъже и жени с репродуктивни проблеми, които са част..

публикувано на 17.09.25 в 10:10