Горещото време не отпуска своята тяга, а днес вече е август. Август е синоним на свобода и безвремие. А точно в този дух и политическият метроном отмерва времето, а ние очакваме най-после да се стигне до управленско решение между поредицата от празни тактове.
В не/състоялия се дотук диалог между партиите и ИТН бе вписан и нов сюжет в опитите за овладяване управлението "на светло" и "под повърхността на фактите". И докато очакваме да разберем ще успеят ли ИТН да привлекат подкрепа за управление на страната, Делян Пеевски упрекна за разцеплението в ДПС президента Румен Радев, обвинявайки го, че иска да сложи удобен за него премиер. А според държавния глава, който за първи път коментира решението на Конституционния съд, "експериментът с Шестата поправка в Основния закон не е постигнал целта си за съдебна реформа, но е разклатил конституционните устои на държавата". Политическата ситуация коментира социологът и директор на "Медиана" Кольо Колев.
За да извлече полза от климатичните промени, България трябва бързо да изготви нови послания, като ангажира и туристическия бизнес, изпълнителната и местните власти. Какво трябва да бъде новото послние, заради климатичното препозициониране на страната и какви са новите акценти за развитието на бранша - събеседник д-р Виолета Донева - преподавател по управление на туризма в НБУ и ръководител на експертната група за изготвяне на стратегията за туризъм на Демократична България.
Продължава поредицата на Михаил Косев за историята на градския транспорт в Пловдив. "Общински транспорт - поличбата на Пловдив" е видеорепортаж, който можете да гледате в YOU TUBE канала на Радио Пловдив. Излъчваме го в ефир всеки ден до петък.
В тази част задаваме въпрос може ли честният частник да създаде по-добри условия в градския транспорт на Общината и защо още нямаме ефективна и добре работеща система в градските превози.
"Точно днес" вървим по следите на слушателски сигнал. Жители на район "Централен" сигнализират, че детската площадка в междублоковото пространство на ул. "Данаил Николаев" 109 е в окаяно състояние и е опасна за малчуганите. Резултатите от проверката на място обобщава Даниела Добрева.
В минутите за култура след 9.00 ще ви поканим на Фестивала "Балет без граници", който се провежда в три поредни вечери - 4,5 и 6 август на Античния театър с участието на Balletto di Milano - "Кармен", Балетен гала концерт "120 години от рождението на Джордж Баланчин" - K-ARTS BALLET COMPANY Южна Корея и "Дон Кихот" със звездата на Балета на Виенската Щатсопер Денис Черевичко. Разговаряме с инициатора на събитието "ЕС ТИ АРТС ИВЕНТС" с директор Евгени Стоянов.
В рубриката "Добро утро, Ден" се връщаме към разговора с консултативния психолог Иван Игов, който гостува в рубриката ни в началото на сезона.
Той е сред първите четирима училищни психолози, назначени в българските училища, след като с бележития преподавател по психология от Алма Матер доц. Иван Паспаланов поставят основата на училищната психология у нас, а днес назначените училищни психолози в България са над 1300.
И понеже август е вече във власт, какъв ще бъде той - ще ни информира Анастасия Стойчева.

За мечките и хората, за здравето на здравната система, за световната слава на българската гайда, за картини, които разказват за "Времена, пространства и хора" ще говорим в предаването на Радио Пловдив в утрото на вторник. След набезите на мечки в населени места трима министри актуализираха протокола за действие при поява на дивите животни в урбанизирани..
За бизнеса и доходите ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в понеделник следобед. Гледаме към икономиките на Пловдив и Пазарджик, като за коментари поканихме Валентин Точев – началник сектор „Статистика на предприятията“ в Териториалното статистическо бюро – Юг, и Нишан Бъздигян – председател на Сдружението на предприемачите и..
Днес светът отбелязва Денят на недоносените деца. Честването му стартира по инициатива на EFCNI – Европейска фондация за грижа за новородените със седалище в Германия, заедно с Европейската родителска организация. За този важен в календара ден говорим с медицинската сестра Мария Цикалова, която ни разказва историята за "Рали и малкият голям герой"...
Есенно и по пловдивски ще изберем акцентите в програмата на 17 ноември. Ето част от събеседниците ни за това издание "Точно днес": Зала "Африка" вече ще има в Природонаучния музей, повече за новостите ще научим от директора Огнян Тодоров . Как командория "Улпия" реши да отбележи своя рожден ден, защо празникът ще бъде посветен изцяло на благотворителна..
В първия час на Клуба днес Ви срещаме с Дари Миленова - автор, инфлуенсър, мотиватор и жена с лична мисия - да помогне на хората да открият свободата от диетите, глада и вината. "Баланс в храната и душата" е нейната първа авторска книга, която ще бъде представена в Пловдив на 29-ноември от 16:00 в Пловдивски Културен Институт. Входът за събитието..