Министърът на отбраната Атанас Запрянов пристигна в авиобаза Крумова, за да се срещне с личния състав и да разговаря с него за проблемите, които срещат при гасенето на пожарите и окомплектовката на техниката. Той беше категоричен, че не е нормално заплатите на пилотите да са по-ниски от тези на ХЕМС и гранична полиция.
От 12 юли ежедневно по два хеликоптера са на терен да гасят пожари. В същото време се поддържа и вертолет, който изпълнява спасителни операции като тази в Стара планина, посочи министър Запрянов.
По думите му и в момента Кугър и Ми-17 са на терен, като Ми-17, който има по-голям капацитет на подвесната система за вода, е на гръцката граница, а Кугърът е на пожара в община Струмяни.
На брифинга стана ясно, че недокомплектът на пилотите в хеликоптерната авиация е 46%. Затова ще се работи да се увеличи броят на хеликоптерите и личния състав, както и да се закупят общо около 8 бамбита за вода.
Всички 5 кугъра, които са на ремонт и ще се завърнат в страната, ще бъдат оборудвани със системи за окачване на бамби букет, за да гасят пожари, подчерта Запрянов и добави, че именно за това са отпуснати 1 млн. лв. за закупуване на бамбитата.
Случаят, цитиран по-рано днес в публикация в социалните мрежи от неправителствената организация "Боец", е известен на МВР. По него е извършена проверка от дирекциите „Вътрешна сигурност“ и „Инспекторат“ в министерството, съобщиха от министерството. Тя е разпоредена от служебния министър на вътрешните работи Атанас Илков, обясни пред журналисти..
От гражданското движение БОЕЦ обвиняват ръководители на ГДБОП в Пловдив в защита на контрабанден канал за цигари. Става въпрос за акция на 19 ноември 2024 година. ГДБОП арестува контрабандни цигари за два милиона лева в Пловдивско Разкриха склад за контрабандни цигари в Царацово, щетите са за 12 млн. лева Според БОЕЦ служителите..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров бе домакин на среща, на която бе обсъдена темата за междуселищния транспорт. На нея присъстваха народният представител Цвета Караянчева, заместник-областният управител Атанас Ташков, кметовете на общините „Родопи“ и „Марица“ Павел Михайлов и Димитър Иванов, заместник-кметът по транспорт Ерол Садъков, експерти...
До блок 12 на улица „Царевец“ няма да се строи корпус на болница „Каспела“. Това ще стане възможно с предложената от кмета на Пловдив Костадин Димитров частична промяна в Общия устройствен план. Предложението е в изпълнение на ангажимента, който пое градоначалникът пред Сдруженето на собственици на улица „Царевец“ и е част от изпълнение..
Петима тийнейджъри са с различни наранявания след удар на лек автомобил „Ауди“ в крайпътно дърво. Катастрофата е станала минути преди полунощ в участъка между Карлово и село Марино поле. Зад волана е бил 18-годишен младеж с книжка от едва няколко месеца. Пробата му с дрегер за употреба на алкохол е отрицателна. В колата пътували други две..