В очакване на политически новини и дата за поредните предстоящи парламентарни избори говорим "Точно днес" с политическия психолог проф. Антоанета Христова.
"Най-важният въпрос сега е кога ще дойде критичният момент за промяна за голяма част от обществото, за тези, които не гласуваха досега и нямат намерение да гласуват. Нещата са толкова хаотични и без ясна мисъл за близка и далечна перспектива, че ми се струва, че всичко се търкулна по нанадолнището. Понеже все пак има и здравомислещи хора, на тях се надявам, че няма да си разбием държавата", коментира политическият психолог.
Тя прогнозира, че може и да се стигне до оставката на председателя на НС Рая Назарян, ако се събере необходимото мнозинство.
"Убедена съм, че сега тече т.нар. "Игра на тронове" и в нея е най-важното да бъде свален най-силният. Битката е срещу тези, които имат най-силно изразена формална и неформална власт, затова битката срещу ГЕРБ и Бойко Борисов, както и Делян Пеевски е актуална. Затова мисля, че Рая Назарян може да падне от "трона" на председател на НС", обясни проф. Христова.
Каквито и да са сега сформираните мнозинства, те са временни и безпринципни, защото се подчиняват на личните интереси и страхове, смята тя.
"Всеки може да смени Рая Назарян, стига да не е човек на ГЕРБ или Пеевски. Това е концепцията на войната", подчерта проф. Христова.
Не може до безкрай да живеем в такава несигурност и поляризация, вече идва краят на този период на търпимост. "Може би има сериозни намерения да се направи правителство след тези избори, независимо от кого и на каква основа, за да се запази властта. Това е силният мотив, продиктуван от страха. Идва развръзка", прогнозира политическият психолог.
Решението е достатъчно много хора да отидат да гласуват или пък твърде много хора да не отидат да гласуват. Тогава обаче ще се стигне до авторитарно управление и израждане на управлението.
Цялото интервю на Елена Крушкова с проф. Антоанета Христова е в прикачения файл.
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..
Дългият срок на въвеждане на критични мерки, заради приемането на еврото е притеснителен за бизнеса, защото може да доведе до декапитализация на бизнеса, т.е. до фалити във всички браншове. Това коментира Мариана Кукушева, председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите, идеята на държавата да замрази цените за година и половина..
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..