Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Горещо в цялата страна, в Пловдив 37°

Много висока е опасността от пожари в цяла България

Новата седмица започва със слънчево време, а максималните температурите ще са с няколко градуса по-високи от последните дни и ще са между 34° и 39°.

Жълт код за високи температури днес издаде Националният институт по метеорология и хидрология. Предупреждението важи за цялата страна.

Днес времето ще е слънчево. Ще духа слаб, в източните райони - до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 34 и 39 градуса, в Пловдив - около 37.

В планините ще е слънчево. Ще духа слаб до умерен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 29 градуса, на 2000 метра - около 23 градуса.

По Черноморието ще е слънчево. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са в интервала от 29-33 градуса. Температурата на морската вода е 26 - 27, а вълнението на морската вода - 2 бала. 

Заради жълтия код за опасно високи температури, в цялата страна е обявена и особено висока опасност от пожари.

Пожароопасно остава в цяла България, като най-високи са стойностите в Северна България - от Видин до Велико Търново и Русе включително, в Горнотракийската низина и в районите на Странджа, Сакар и Източните Родопи, както и по долината на река Струма.


По публикацията работи: Антоанета Петричанска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ВАС касира избора на общински съветници в Пазарджик

Върховния административен съд касира избора на общински съвет в Пазарджик.  Делото бе образувано по жалба на кандидати за общински съветници в града. Решението на съда е окончателно.  В хода на делото бяха отворени за повторно преброяване чувалите в 52 секции.  При отваряне на чувалите с бюлетините бе установено, че в голяма част от проверените..

публикувано на 17.07.25 в 16:33

Във Велинград разбиха депо за крадени скъпи коли

Депо за укриване на откраднати луксозни автомобили е разбито във Велинград.  То се е намирало в индустриалната зона на курортния град. На място е открит и иззет луксозен автомобил на стойност над 350 000 лева, както и множество части и елементи от други откраднати превозни средства. Откритият луксозен автомобил, обявен за издирване от СДВР, е..

публикувано на 17.07.25 в 15:07

ВВС са удвоили капацитета си за гасене на пожари

"В последната година Военновъздушните сили са удвои ли капацитета си за гасене на пожари. Догодина ще включим и повече хеликоптери ", каза премиерът Росен Желязков при посещението си в 24-та авиобаза "Крумово". Той уточни, че става дума за удвоен капацитет както на летателна техника, така и ангажирания личен състав. Желязков пристигна там, за да се..

публикувано на 17.07.25 в 14:56

Обезопасяват дупката до Татарево, в която загробват умрелите от шарка животни

БАБХ, контролни органи и полиция отцепиха района около първомайското село Татарево, където от санитарните власт бяха загробени 470 кози и овце, болни от шарка. Случаят стана известен от социалните мрежи, в които жителите на селото изразиха притеснение, че мъртвите животни са загробени на плитко, върху земеделски земи без достатъчни гаранции за..

публикувано на 17.07.25 в 14:42

В "Столипиново" арестуваха дилър на фентанил

Над 48 грама от мощния опиат открили служители от Шесто РУ в лекия автомобил на 39-годишен водач, който бил засечен при спецакция във вторник на територията на квартал „Столипиново“ в Пловдив.  В жилището на криминално проявения и осъждан мъж са открити допълнително електронна веза и други веществени доказателства, че е бил дилър на опасната дрога.  По..

публикувано на 17.07.25 в 13:42