И тринадесетият ден на август не се отличава по нищо от поредицата горещи в усилното лято. "Точно днес" ще търсим проглада чрез темите за познатите пътища и за нови пространства - в залите за отмора, но и в залите за дебати.
И отново на стартовата територия за съставяне на Служебен кабинет - политиците са лаконични, перспективите - неясни, очакванията - неизменни, за да успее да заработи изборният механизъм с по-добър коефициент на полезно действие и след седмите поредни избора страната да има редовен действащ кабинет.
Какви промени очакват хората и в какви рамки ги обговарят партиите, за да престане парламентарният живот на страната да бъде арена за злополучни политически противоборства – коментар на политолога Слави Василев.
За да извлече полза от климатичните промени, страната ни трябва бързо да изготви нови послания, като ангажира и туристическия бизнес, изпълнителната и местните власти.
Какво трябва да бъде новото послание, заради климатичното препозициониране на България и какви са новите акценти, за да бъде успешно брандиран имиджът на дестинация България в посока гостоприемство в четири сезона – д-р Виолета Донева – преподавател по управление на туризма в НБУ и ръководител на експертната група за изготвяне на стратегията за туризъм на Демократична България.
Месец на дарителски акции обяви Историческият музей в Батак преди официалното честване на 60 години от обявяването на Батак за град.
В основата им е заложено желанието на организаторите хората да успеят да допринесат за обогатяване на архивите с документи, оставайки съпричастни към паметта за началото и родовата история.
Какво разказват архивните снимки и предмети и как днес се отнасяме към тях?
Събеседник – Теодора Пейчинова – директор на Исторически музей Батак.
„Българските плъсти – послание от древността“ е надсловът на мащабната експозиция вв Регионален етнографски музей-Пловдив, която за първи път представя древното изкуство на шест музейни институции в страната.
За архаичната техника на плъстенето, съхранила вековни практики и каталога, посветен на стародавната традиция чуйте разговора с етнографа Грозделина Георгиева.
А в рубриката „Добро утро, Ден“ във вторник се връщаме към разказа за сценичните превъплъщения и личните пристрастия на актрисата от Драматичен театър Пловдив Мария Генчева.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...