Политическа или противокорупционна е активността на Прокуратурата, насочена към бизнеси на знакови лица в държавата? Какво прозира под лупата на политическите и бизнес скандали в лагерите на ДПС и как се отразяват те на предизборната политическа конфигурация в държавата и на явяването на партията на предстоящите за седми път извънредни парламентарни избори. Темата ще коментираме с журналиста Иван Тропанкев.
Последните едно-две десетилетия преобразиха туристическата дейност, процесите на дигитализация на бизнеса, променените потребителски нагласи и туристически потребности за съжаление изпреварват съдържателната страна на образователния процес, което прави още по-съществен и проблемът с кадрите.
Туризмът обаче ще бъдевинаги жизнен и устойчив, защото от него всички ние, потребителите на туристически услуги, получаваме „доза щастие“, получаваме усещането за „пълноценен живот“,запомнящи се „преживявания“, твърди експертът в областта на туризма проф. Братой Копринаров.
Какви послания трябва да изготви страната ни, за да извлече полза от климатичните промени, като ангажира и туристическия бизнес, изпълнителната и местните власти.
За необходимостта от ребрандиране на българския туристически продукт и още какви ниши трябва да бъдат запълнени, в съответствие с ресурсите на България, освен СПА и културния туризъм? Тема на разговора с проф. Братой Копринаров.
В родопското село Кръстатица на 17 август ще бъде осветен новопостроеният параклис „Успение Богородично“.
Той е издигнат по инициатива на местни жители и със средства на дарители. Досега в село Кръстатица не е имало църква или параклис. Повече за осъществяването на идеята чуйте от разговора с Асен Караджов, който е един от дарителите и моторите на строителството.
За новите екзотични попълнения в Природонаучен музей Пловдив с директора д-р Огнян Тодоров разговаря Даниела Добрева.
В рубриката "Добро утро, Ден" си припомняме състояли се през тази година срещи с нашите гости. А днес консултативният психолог Иван Игов споделя личните си аргументи да влезе в професията и да помага на хората, които имат нужда от психологическа подкрепа.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..