Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делото "Цалапица" продължава с разпит на свидетели, очната ставка се провали

| обновено на 22.08.24 в 11:12
3
Снимка: Стоян Терзиев, Радио Пловдив

Вторият ден на делото „Цалапица“ започна без очна ставка между обвиняемия за убийството на 24-годишния Димитър Рангел Бизюрев и Борислав Динков, който вчера се съгласи на нея. 

Не съм видял Рангел да удря Димитър, каза единствено в съда Борислав Динков, след което бе изведен от залата. Той и братът му близнак Валентин са свидетели по делото и обвинени по друго дело за помагачество на Рангел Бизюрев.

Показанията на Борислав са противоречиви. Пред следовател той твърди, че Рангел е ударил Митко 3-4 пъти, а сега пред съда Борислав каза, че не е виждал Рангел да удря Малинов по лицето, което е от съществено значение по делото.

Според адвокат Светлана Званчева, която представлява Борислав Динков, върху него по време на следствието е оказван натиск, но не от полицията, а от психолози при разпита му пред детектор на лъжата.

"Това събеседване е провеждано цяла нощ. През цялото време той е искал адвокат, но искането му не е било уважено от тяхна страна. Той твърди, че му е оказван натиск. Има запис на това събеседване. В един много удобен момент за психолозите записът прекъсва и след това продължава, като видимо Борислав е разстроен, зачервен и плаче. Това е, което съм виждала и което той ми каза. Пуснала съм жалба", разказа адв. Званчева. 

За известно време заседанието по делото срещу Рангел Бизюрев се проведе при закрити врати. Причина за това станаха показанията на 18-годишния Атанас Гунчев, за който се твърди, че е бил "отцепление" при заравянето на трупа на Малинов.

В залата Гунчев каза, че Димитър Малинов и единия от близнаците – Борислав, са имали спор за момиче. Гунчев посочи името Я. Г. и заяви пред съдията, че двамата младежи спорели за някакви голи снимки на момичето. Това даде основание на съдията да изведе всички присъстващи от съдебната зала, тъй като разпитите вече касаят личния живот на определени участници в процеса.

Съдът изслуша Гунчев при закрити врати. Преди това той заяви, че видял отдалече Борислав и Рангел в нощта на убийството да товарят „нещо дълго“ в колата на близнака. В онзи момент свидетелят не си е помислил, че това може да е трупът на Малинов.

Свидетелят Станислав Минчев разказа, че вечерта преди убийството, група приятели били на барбекю край Цалапица. Сред тях били Рангел Бизюрев и Борислав Динков, които тръгнали заедно за бира в денонощния магазин в селото. Двамата не се върнали обратно на купона.

Според свидетелските показания на Минчо Минчев Рангел употребявал амфетамини и имал проблеми с хазарта. Той също потвърди, че Бизюрев и Борислав си тръгнали заедно от барбекюто. На сбирката станало ясно, че Малинов говорил на всеослушание лоши неща за Бизюрев.

Има много противоречия в показанията, някои остават, други се стараем да бъдат изчистени“ – заяви прокурорът по делото Бойка Лулчева. Според нея нищо в показанията не налага промяна на повдигнатото обвинение срещу Бизюрев за убийството на Малинов.

Изслушването на свидетелите продължава. Те са над 15 и съдът ще ги чуе днес и утре.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Шофьорите в пловдивско масово не спазват ограниченията за скоростта

Без загинали по пътищата в Пловдив и областта е преминала изтеклата седмица от 4 до 9 февруари, отчетоха от сектор „Пътна полиция“ към областната дирекция на МВР.  Все пак през това време са станали 42 катастрофи  с четирима ранени, което също се отчита като положителен факт, посочи инспектор Стоян Войводов от това полицейско формирование.   Също..

обновено на 10.02.25 в 15:37

Рекордните за тази зима -15 градуса измериха в Чепеларе

Днешната сутрин е най-студената от началото на зимата в Смолянско, съобщиха от Метеорологичната станция на връх Рожен. Минус 15 градуса е измерената температура в Чепеларе, а на върха температурата е паднала през нощта до минус 11 градуса.  Всяка зима има мразовит период, който е между седмица и десет дни, коментира дежурният в метеорологичната станция..

публикувано на 10.02.25 в 14:44

Строежът на бул. "Северен" върви в комплект с мегакомплекса небостъргачи

Кметът на Пловдив Костадин Димитров заяви, че промяната на ПУП-а на кв. "Филипово", в който се предвижда изграждането на мегажилищен комплекс е по искане на инвеститора и администрацията не може да откаже внасянето му. Димитров обвърза изграждането му с проекта за довършването на булевард "Северен", който ще стигне до новия комплекс.  В..

обновено на 10.02.25 в 12:59

БСП иска преразглеждане на ПУП на Пловдив заради презастрояването

Групата на БСП в Общинския съвет на Пловдив ще внесе временен мораториум върху строителството в зони със смесена функционална разновидност и настоява за преразглеждане на Общия устройствен план, за да се ограни презастрояването.  Поводът е искането на инвеститор за изграждане на мега жилищен район с високо строителство между булевардите "Победа" и..

публикувано на 10.02.25 в 12:58

Задържаха психично болен, заплашил хора с мечове

Автопатрул от Пазарджик задържа психично болен млад мъж, заплашил живота на двама жители на пазарджишкото село Мало Конаре. Сигналът е подаден от дядото на 32-годишния мъж, който с два меча - тип самурайски, тръгнал агресивен по улиците на селото.  При опит на полицаите да го спрат той не се подчинил и ги заплашил с мечовете.  В крайна сметка..

публикувано на 10.02.25 в 12:53