Днес ще преобладава слънчево време. Следобед ще се развива купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи, придружени от гръмотевици. По-значителни ще са в крайните югоизточни райони от страната.
Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в Пловдив - около 34°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. Следобед главно на места по южното крайбрежие ще превали и ще прегърми. Ще духа до умерен североизточен вятър.
Максималните температури ще бъдат между 29° и 32°. Температурата на морската вода е 27°-28°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините също ще преобладава слънчево време. И там следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали, по-интензивно в района на Странджа - Сакар.
Ще духа умерен до силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 24°, на 2000 метра 17°.
В близките дни повече слънчеви часове ще има сутрин. Следобед ще се развива купесто-дъждовна облачност, очакват се валежи и гръмотевици, на повече места и по-интензивни в четвъртък и петък.
Температурите постепенно ще се понижават и в петък ще бъдат между 26° и 31°.
И през следващата седмица от понеделник до четвъртък ще бъде приложена експерименталната организация на движението, която има за цел да се справи с километричните задръствания по магистрала "Тракия" в посока Пловдив в Софийско заради продължаващите ремонти. В следобедните часове - в 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30 - 45 минути ще се..
В 7:00 часа тази сутрин започна изборният ден в Пазарджик, където се провеждат избори за нов Общински съвет. Вотът се отличава с рекорден брой кандидати и наблюдатели, а за 41 места в местния парламент се борят 29 партии и коалиции. Очаква се и силен преференциален вот. Изборният ден започна спокойно и без нарушения. От ОИК съобщиха, че всички..
Жителите на още пет села от Пловдивска област излизат на протест заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. Днес от 16:00 часа пред читалището в село Рогош ще се съберат жители на Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре . Те настояват за подобряване на транспортната услуга, тъй като в момента стотици хора пътуват всеки..
Годишна среща на местните власти, организирана от Националното сдружение на общините в Република България, започва днес в курортен комплекс Албена. Премиерът Росен Желязков ще отправи празнично приветствие на официална церемония за Деня на българската община и местното самоуправление. Преди официалната церемония на форума ще бъда открито и..
Днес ще има променлива, по-често значителна облачност, но почти без валежи. Ще духа слаб и умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, в Пловдив – около 20° . Над планините ще има значителна облачност, а високите върхове и била ще бъдат обхванати от облаци. Само на отделни места по най-високите части е..