Основни политически партии решиха да си изчистят основни вътрешнопартийните проблеми за това кой ръководи и кой разпределя властта през съда и други институции като ЦИК. Това наистина се случва за първи път, коментира политологът доц. Татяна Буруджиева в предаването "Точно днес".
"Какво става с политическите партии? Те не просто намаляват политическото си влияние, не просто стават "еднодневни", а все повече пропускат смисъла и значението на това да си политическа партия. Стават като фирми", посочи политологът.
По думите й, когато години наред се използват "мръсни" кампании, това води до отдръпването на хората, а позитивните послания срещат голямо недоверие у тях.
"Отделно тази честота - 7-ми извънредни парламентарни избори за 3 години, естествено води до много голям разрив между политици и граждани. По-важното е всяка партия да каже: "Ние сме готови за правителство, но имаме тези и тези задачи". Трябва логиката на знанието от А до Я, после ще се намерят хората", каза още Татяна Буруджиева.
Според нея при ДПС има вероятност да влязат и 2 групи. При БСП решението на техния казус през коалицията може да влезе парламентарна група, но там нещата не са изчистени, дори и при лидерството.
"ПП-ДБ толкова категорично и ясно отлагаха заявлението, че са партньори и че сега за последен път са заедно, пречи на техния положителен резултат. "Възраждане" може би има възможност да расте, но тя не расте с гигантски крачки. Ако избирателната активност остане същата, едва ли ще има развитие, по-скоро щета", смята политологът.
По думите й, при ГЕРБ положителните послания и опитите да се изградят подстъпи към другите партии са важни. "Когато се отказваш от негативната кампания, каквато имаше преди по време на сглобката, трябва повече самокритичност. Хората не могат веднага да повярват в позитивното, те са неспокойни, но няма тежко кипене.
Посланията трябва да са като на Чърчил - "Обещавам ви труд, под и кръв. В тази кампания трябва да се покажат трудностите, когато се тръгва към някакви политики - тогава хората ще се успокоят", каза още тя.
Цялото интервю на Елена Крушкова с политолога Татяна Буруджиева е в прикачения файл.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..