Продължава разпродаването на бивше общинско имущество, което е внесено в активите на Пълдин Туринвест АД и сега е под разпореждане на Георги Гергов, съобщи днес общинският съветник от ПП- ДБ Веселина Александрова.
Тя цитира представения отчет за приходите и разходите за 2023 г., от който е видно, че дружеството е продало 20 декара имат зад SPS на стойност 10 757 000 лв. теренът е предвиден за високо застрояване. Александрова припомя, че смяната на предназначението му от е направена през миналия мандат "на ръба на закона" в услуга на плановете на Гергов да застрои района. Тя допълва, че възраженията на групата на ДБ тогава не са били чути, а сега опасенията им се сбъдват.
Купувач на имота е дружество, в което акционери са строителният предприемач Христо Томов и Кольо Раков, който пък е дългогодишен сподвижник на Георги Гергов в Панаира, хотел Санкт Петербург, Стария Пловдив и т.н.
На тази база е изводът, че преди години Общински съвет е подпомогнал подготовката на този парцел за високо застрояване и сега то ще се осъществи не от Пълдин Туринвест, с което дружеството да реализира приходи, а от същите бизнесмени, чрез новообразуваното дружество СП Резиденс АД.
Веселина Александрова настоява Община Пловдив да информира съветниците за всички факти и обстоятелства около на тази сделка и занапред при всяко заявление на Пълдин Туринвест АД, постъпило в което и да е общинско деловодство, да уведомява Общински съвет Пловдив като принципал в това дружество.
Мъртво пиян шофьор заловиха полицаи от полицейско управление - Труд. Към 21 часа снощи в село Царацово униформените спрели за проверка лек автомобил "Пежо" и при последвалата проверка с дрегер на 47-годишния мъж се оказало, че той шофира с над 3 промила алкохол. Водачът отказал да даде кръв за химически анализ и със заповед по Закона за МВР е..
Община Пловдив публикува програмата за коледните празници. През целия месец декември, предстоят празнични събития, както в центра, така и в шестте района на града. Началото е на първи декември, когато кметът Костадин Димитров ще запали светлините на Коледната елха на площад „Стефан Стамбоов“ в компанията на Хора на пловдивските момчета и..
Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовище на Околовръстния път и ул. "Захаридово", съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът е получен на тел. 112 около 23,10 ч. Според предварителната информация товарен автомобил МАН с 24-годишен водач навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в..
Между 8:30 ч. и 16 ч. днес се въвеждат ограничения в движението по магистрала "Тракия" в област Пазарджик. Мярката важи за участъка между 55-ти и 66-ти километър в платното за София, където ще се почистват шахти, за да се подобри отводняването. Трафикът поетапно ще се ограничава в изпреварващата лента, като ще преминава в активната. От Агенция..
В Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета Пловдив се включва в кампанията на ООН “Оцвети света в оранжево!“. Тя ще се проведе в един от пловдивските молове и в нея се очаква да вземат участие граждани, общественици и ученици. Целта е да се повиши осведомеността сред населението, че насилието и половото неравенство..