Присъда от четири години затвор получи 30-годишният Цветомир Пенков от районния съд в Пловдив заради домашното насилие над жената, с която живели на семeйни начала и имат малко дете. Лишаването от свобода той ще изтърпи при първоначален строг режим.
Насилникът признава вината си. Има сключено споразумение с прокуратурата, което е одобрено от районните магистрати.
Припомням, че през януари 24-годишната Ванеса постъпи в болница след мъчителен побой от насилника. Срещу Пенков бяха повдигнати четири обвинения за средна телесна повреда след жестокия побой, както и за предишенпобой с по-леки наранявания. За това, че принудил младата жена да почисти следите от собствената си кръв и за отправена закана с убийство.
Защитникът на Пенков адв. Красимира Куцарова коментира пред Радио Пловдив, че това споразумение с прокуратурата е постигнато много трудно заради големия медиен и обществен интерес към случая.
„Тази присъда от 4 години затвор е повече от победа за нас. Процесът на договарянето с прокуратурата бе много дълъг и сложен. Цветомир е в много добри отношения с Ванеса и е платил всички разходи по операциите й. Детето се редуват да гледат бабите и дядовците на двамата, защото Ванеса не се грижи за него“, допълни адв. Куцарова.

Вицепремиерът и лидер на социалистическата партия и коалиция "БСП–Обединена левица" Атанас Зафиров определи проектобюджета за 2026 година като "най-социалния за последните две десетилетия " и заяви, че именно усилията на левицата са осигурили ръст на доходите, увеличение на минималната работна заплата, повишаване на майчинството за втората година и..
След всенощно бдение и света литургия рано тази сутрин с литийно шествие с чудотворна икона на свети Георги българският манастир “Свети Великомъченик Георги Зограф” на Света гора отбеляза есенния празник на свети Георги (по стар стил на 16 ноември), когато мощите му са пренесени от мястото на измъчването му в Лида в Мала Азия (днешния..
15 сигнала за поява на мечки в населените места са постъпили в Държавното горско стопанство - Карлово , това съобщи директорът инж. Златю Христов Кличев. Той уточни, че обажданията на гражданите са получени само за месец и половина. " Има щети по лозята и плодните дръвчета в района " - заяви Кличев. Последният случай през тази седмица е от..
Исторически момент за пловдивската медицина, вече разполагаме с две роботизирани системи, съобщиха от ръководството на УМБАЛ Каспела. Според тях по този начин - " Пловдив се превръща във водещ център за високотехнологична хирургия". За първи път лечебно заведение в града разполага с два високотехнологични хирургични робота, които работят..
Над 1700 килограма хранителни продукти събраха организаторите на благотворителната кампания „Купи и Дари“ само за ден в Пловдив. Количеството продукти, получени от дарители в първия ден на акцията е почти толкова, колкото за цялата кампания миналата година, когато бяха събрани над 2000 килограма , съобщи председателят на Ротари клуб Филипопол Хачик..