Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С поглед към здравето и есента в „Шейкър“

| обновено на 14.09.24 в 16:16

Днес в “Шейкър” имаме среща с д-р Борислав Чонгов. Той е кинезитерапевт и асистент в НСА. Специализирал е в областта на гръбначните деформации, спортната физиотерапия, ортопедичната физиотерапия, сколиозата. Д-р Чонгов ще ни разкаже за гостуването на д-р Микеле Романо, от италианския институт за неопeративно лечение на сколиоза, в Пловдив. Инситутът е създаден още през 50-е години на миналия век.

Очаквайте и традиционната ни рубрика с Елена Шахънска. Този път „закачваме“ ума и сърцето, и събираме разпиляната енергия.

Есента наближава. Холистичният нутриционист Елена Терзиева, ни гостува. Как да се справим с меланхолията през студените дни? 

Започваме, след новините в 7 сутринта. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" със сюжетите на ноември

"Точно днес" -  във вторник - 11 ноември: Политиките на бюджет 2026, как държавата отиграва наложените промени за рафинерията в Бургас, заради рестрикциите на САЩ към Русия, коментираме с политолога д-р Теодор Славев. Димитър Ганев гостува в Пловдив и представя книгата си "Българската политическа почва", какво ни разказа за идеите в нея, излъчваме..

публикувано на 10.11.25 в 15:36

Актуалните теми "Ден след ден"

Проектът на финансовата рамка на държавата все още не е публикуван изцяло, но вече успя да генерира сериозно напрежение. Проектобюджетът скара управляващи, работодатели и синдикати, недоволни има и сред работниците. Защо, питаме икономиста Адриан Николов от Института за пазарна икономика. Магистър-фармацевтите се готвят за протест, ако се..

публикувано на 10.11.25 в 14:45

“Вход свободен” на 10 ноември

На 10 ноември 1989г. Тодор Живков беше свален от власт от собствената си партия.Това беше края на неговото 35- годишно управление и начало на нов период от 36 -години за Република България, който нарекохме преход. В първите часове след официалното съобщение в “По света и у нас” не можехме да повярваме на очите и ушите си. После събитията..

публикувано на 10.11.25 в 09:35

„Точно днес“ - с усмивка и с важните теми в новата седмица

Първото работно утро съвпада със знакова за България дата, а именно – 10-ти ноември. Повод да се замислим какво постигнахме и какъв път има да извървим. Ето какво ще чуете във времето от 6 до 9.30 часа: Как пловдивчани могат да се включат в управлението на града и страната чрез платформата pitai.bg? Тя ще бъде представена днес в Дома на..

обновено на 09.11.25 в 18:04

Клуб "Неделя" за различията и силата на обичта

Днес Ви срещаме с Марти... дете, като всички останали.  Ходи на училище, чете книги, обича кучета... Само крачетата му не са съвсем като на другите деца и понякога не го слушат достатъчно.  Майката на Марти използва всяка възможност да подкрепи момчето си като му създава позитивни преживявания и го насърчава да вярва в себе си. Въпреки неговите..

публикувано на 09.11.25 в 15:10