Между грижите, паметта и вдъхновението ни застига тази по-различна септемврийска седмица. Такава е, защото втората й половина вдига носталгично завесата на есента, поставяйки начало на училищното време, подготовката за извънредни парламентарни избори и с равносметка за поуките, които не направихме.
На 16-ти септември през диалозите за отворените празнично от днес врати за 44 000 ученици в общинските, държавни и частни учебни заведения в Пловдив, очакванията и надеждите, незабравимите емоции на ученици, учители, родители, ще прозират често обществените дефицити на едно тревожно време. А начертаните посоки ще следваме през цялата година.
А "Точно днес" събеседници са: Иванка Киркова - началник на Регионален инспекторат по образованието Пловдив само час преди кметът Костадин Димитров в 9.00 да открие официално учебната 2024-2025 година. С каква готовност я посрещаме?
Ще бъдем и на мястото на Събитието в пловдивското основно училище "Елин Пелин, за да ви пренесем в празничната атмосфера с първия училищен звънец чрез репортерското включване на Иванка Петкова.
И понеже първият учебен ден е най-вълнуващ за първокласниците, почетната територия в програма "Точно днес" предоставяме с респект към искреността на 7-годишната Мелиса Рамадан, която тренира спортна гимнастика и иска да стане дизайнер и на почти 7-годишната Милияна Титерякова, която говори английски език и иска да стане стюардеса. Те са бъдещи ученички в училищата "Кирил и Методий" и "Христо Ботев". С тях разговаряме, по думите им, за едно"отдавна чакано приключение".
Под мото "Вдъхновението" в Пловдив стартират празниците на Стария град. В програмата на празничните събития са множество концерти, изложби, представяния на книги, филми, театрални спектакли. Как пловдивчани и гостите ще могат да почерпят от магията на културно-историческото наследство, ще попитаме доц. д-р Елена Кантарева - управител на ОП "Старинен Пловдив".
90 години от рождението на незабравимата българска актриса Татяна Лолова ще бъдат отбелязани в Камерната зала "Стефан Данаилов" в Драматичния театър. Мултимедийният спомен-спектакъл "Татяна Лолова от А до Я. Бележки" е под съставителството на журналиста Георги Тошев. Събитието е в рамките на 28-то издание на Есенния международен театрален фестивал "Сцена на кръстопът" с фокус към Татяна Лолова и паметта на големите в изкуството - събеседник Георги Тошев.
А в рубриката "Добро утро, ден" ще си припомним гостуването на консултативния и училищен психолог Иван Игов.
Едва в петък се очаква дъждовете да спрат. Добрата новина е, че в област Пловдив обстановката е спокойна, но Родопите побеляха от сняг, включително и курортът Пампорово. Най-изненадани бяха шофьорите, които с летните гуми се озоваха на пътя. Следим в движение ситуацията и в двете области и ще ви информираме за „капаните“ на лошото време. В..
Като по ирония времето навън е мокро, мрачно и недружелюбно. Това, разбира се, няма да ни разколебае да отбележим по достойнство Световния ден на усмивката с най- подходящите гости за тази дата , а именно - Димитър Туджаров - Шкумбата и Владислав Карамфилов - Въргала! В противовес на намръщеното синоптично положение ще контраатакуваме с..
По-малко от три месеца до влизане в страната ни в еврозоната – какви ще са доходите ни? Отговорите ще търсим в седмото утро на октомври, ето какво ще чуете до 9.30 часа: Младите лекари казват за пореден път „Стига лъжи“ и излизат на национален протест пред Министерството на здравеопазването за да защитят правото си на достойно заплащане. За..
Нова серия очаквани проливни валежи създават риск тежките наводнения в някои части на страната да се повторят. Доброволци от формирование „Пловдив 112“ работиха по възстановяването в курортния комплекс „Елените“, където пороят взе 4 жертви. От заместник-областния управител на Смолянска област Адриан Петров ще разберем какво е състоянието на язовир..
Поглеждаме понеделник по различен от обичайния начин - поглеждаме го като надежда! Така вярваме, ще му предадем друга енергия, а той ще ни отвърне с късмет и ведро настроение! Нагласата ни днес е позитивна и ще ви убедим в това! В поредния епизод на рубриката ни "Жена - истории за Вселени" ви срещаме с Валентина Славова чиято страст са натуралните..