„Потърсих Ирена Цветкова и тя доста радушно прие моята покана. След около два часа ми изпрати този текст и аз написах музиката. От тогава измина една година. Позволих си да изсвиря „Не искам“ по време на един от клубните ми концерти. Реакцията на хората беше много бурна. Веднага запяха и започнаха да снимат видеа. Наложи се да ги помоля да не я правят публична, защото все още не е имала своя премиера“, разказва изпълнителят.
Борис Христов благодари на всички свои почитатели и сподели, че предстои още нова музика. Една от песните е с интересна история и е посветена на малкото му момче. „Винаги искам неговото мнение, защото децата са много искрени и чисти“, споделя музикантът.
Той е известен с усета си към фотографията и режисира своите видеа, но за песента „Не искам“ се доверява на Urban Project.
Борис Христов завършва музикално училище и консерватория с валдхорна. Но пианото, освен като задължителен инструмент, е неизменна част от музикалния път на Борис. Дълги години работи с различни групи в чужбина като кийбордист . "В началото имаше страх да остана на сцената само аз и пианото, но се случи. Така намерих себе си и до днес пианото е моята най-голяма любов", разказва още изпълнителят.
В ефира на радио Пловдив Борис Христов сподели и историята зад своята втора песен: "Strong" е моето второ вдъхновение и се роди от нуждата ми да разкажа чрез музика историята на моя житейски път дотук". Песента е записана и мастерирана от Милко Михайлов, с който продължават да работят и до днес.
Цялото интервю с Борис Христов чуйте в звуковия файл.
Традиционният камерен концерт "В навечерието на Рождество", който организира Сдружение "Изкуство във времето", ще проведе на 4 декември, във фоайе "Изкуствотека", на НБ "Иван Вазов". Това е четвърто издание на празничния концерт, част от цикъла „Озвучаване на публични пространства с камерна музика“. Участват представители на Сдружението: Евгения..
Химически клуб ,,Драгендорф” се събира тази сряда, 4-ти декември, от 17 часа, във втора аудитория на Химически факултет, на ПУ. Темата на срещата е „Химията – цел и бъдеще“. Програмата е ориентирана както към членовете на клуба, така и към всеки, който иска да бъде част от събитието. Темите в програмата са: клубът – бъдеще и..
В последния ден от фестивалната програма на Втори Пловдивски фестивал на науката, ви срещаме с двама учени, пловдивчани. Отдел “Растителна клетъчна биотехнология" към Центъра по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив, съвместно с лаборатория по Метаболомика при Българска академия на науките, разработиха иновативен за България 3D..
За връзката между изкуството и изкуствения интелект ще говорим в „Алтер его“ тази събота. Нещо повече – ще ни гостува поетът и писателят Николай Владимиров, който ще представи една оригинална „Антология на съвременната българска поезия“, на която е съставител, както и най-новата си стихосбирка „Мъжът, който топи обици“. Така се бори..
От 13 до 15 декември 2024 г. по случай Световния ден на Антарктида (1 декември), Регионалният природонаучен музей – Пловдив организира тридневен „Леден фестивал“. Програмата обещава да бъде изключително разнообразна и атрактивна. По думите на Кристиян Владов, главен уредник в музея, събитията в програмата са насочени към всякакви публики с акцент..