Тази събота в „Алтер его“ ще си спомним за майсторА на епиграмата и хумористичното стихотворение Тодор Климентов. Ще звучи гласът му от личния архив на водещия, а за общите си преживелици с него ще споделят високите сатирици Васил Сотиров и Вихрен Бънков.
Тодор Климентов беше филолог, сатирик, добър човек. Роден на 06.10.1941 г. в село Иванча, Великотърновско. Завършва гимназия във Велико Търново и българска филология в СУ „Св. Климент Охридски”. Работил е като литературен сътрудник и редактор във вестниците „Вечерни новини”, „Пулс”, списание „Младеж”, в. “Златна възраст” и е бил уредник в Националния литературен музей. Автор е на книгите със сатирични стихове и епиграми: „Щуротии” (1991), „Намигване” (1998), „Първи коридор” (1998), “Прости им, мили Боже, без такива не може” (1999) и „Аз и държавата” (2005). Член на СБП. Негови стихове са превеждани на руски, чешки, украински и немски. Два пъти е носител на наградата „Рицар на усмивката”, както и на наградата „Фасулицър” от международния празник на боба в с. Радуил, Самоковско. Автор е на текстове за песни от фестивала „Златният кос” на БНР. Умира на 04.06.2015 г.
Заедно с трибюта за Тодор Климентов, в нашия радио-пърформанс ще се разразят и две от редовните ни рубрики - „Новините, каквито биха могли да бъдат“ и „Смехомаратон“. Според непотвърдени източници, гравитиращи около бивша треньорка по художествена гимнастика, Ванга е удряла по масата и е викала: „Не пропускайте „Алтер его“! Слушайте го, пък ако ще да се разчуе!“... Ние, разбира се, няма как да потвърдим тази информация, но не можем и да я отречем. Едно е сигурно – с нас ще бъде весело. Заклеваме се. И двамата – Петър Краевски и Краю Петровски.
„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч.
Повторенията са в неделя след новините в 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.
„Алтер его” – добрите сатирици трябва да са почетени и по-четени!
Автор и водещ: Петър Краевски
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..