Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

14-годишната Цвети се бори с левкемия, има нужда от помощ

| Интервю

14-годишната Цветелина Любомирова Борисова е диагностицирана преди месец с остра лимфобластна левкемия с висок риск. Лекарите дават шанс за живот на момичето след лечение в чужбина. Семейството й има нужда от помощ за събиране на непосилната за тях сума от 250 000 евро.

Обявена е банкова сметка на името на бащата на 14-годишната Цвети, като всеки ден е ценен за лечението на момичето. До този момент над 1200 дарители са се отзовали, събрани са над 36 000 евро, но те не са достатъчни.

„Това е едно страхотно дете, което през целия си живот се е борило“, разказва бащата на Цвети – военнослужещият Любомир Борисов

С него разговаря Иванка Петкова, повече може да чуете от звуковия файл.

Банковите сметки са: Банка: Централна Кооперативна Банка

IBAN: BG67CECB97902024821500

BIC: CECBBGSF

Получател: Любомир Цвятков Борисов

Основание: Цветелина Любомирова Борисова

Открита е банкова сметка и във Фондация „Павел Андреев“:

Банка: Алианц Банк България

IBAN: BG73BUIN95611000742763

BIC: BUINBGSF

Получател: Фондация Павел Андреев

Основание: Цветелина Любомирова Борисова

URL адрес на кампанията в сайта на фондацията: https://pavelandreev.org/bg/campaign/spasi-cveti .



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Държавата трябва да регулира цените на храните

Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира  производителят на зеленчуци  Иван Кабуров  от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..

публикувано на 17.02.25 в 16:12

платена публикация
Специализирано изложение за земеделие БАТА АГРО 12 - 16 май 2025 година

Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..

публикувано на 17.02.25 в 15:54

За първи път лидер на БСП тръгва от властта, а в НС партията е малка

Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив.  Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..

публикувано на 17.02.25 в 15:46

Собственици на ферми за патици обвиняват БАБХ в натиск

Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..

публикувано на 17.02.25 в 14:57

Апаратни игри и ужасна организация на конгреса на БСП

  Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено.   Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето .  За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..

публикувано на 17.02.25 в 09:09