Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдът гледа дело за насилие над дете

| обновено на 08.10.24 в 07:47

35-годишният Петър Чернев, обвинен в нанасяне на средна телесна повреда на 5-годишно момченце, застава пред пловдивския съд. Заедно с него пред магистратите ще се изправи и майката на детето – 35-годишната Стела Алексиева, която е била съучастник в малтретирането на момчето. 

Срещу Чернев са повдигнати също обвинениия за принуда и изтезание на детето в условията на домашно насилие, както и за притежание на наркотици. Чернев и Алексиева живеели на семейни начала след развода на Стела с бащата на детето, който бил в чужбина. 

Според прокуратурата пастрокът се дрогирал, а след това ставал агресивен. Докато бил дрогиран той буквално скалпирал момченцето, заради което се наложило то да бъде оперирано в болница. Освен това мъжът го тормозел и унижава, като правел снимки и видеа от сцените на насилие. 

Майката била свидетел на агресията, но не се намесвала. Сигналът за насилието бил подаден от близки на детето. Днес е разпоредителното заседание по делото. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Отстранен е служител на ДАИ в Пловдив заради наркотици

Служител на Автомобилната администрация в Пловдив е временно отстранен от длъжност заради положителен тест за наркотични вещества – съобщават от ведомството. Служителят е причинил пътен инцидент със служебен автомобил при пристигане пред учебен център за провеждане на практически изпит. При извършване на маневра на заден ход водачът бута..

публикувано на 25.10.25 в 15:02

Възстановяват и маршрутките до Труд и Строево

Възстановяват от утре маршрутна линия №5, която свързва Пловдив със селата Труд и Строево. Това стана ясно след проведената тази вечер среща между жителите на селото, превозвача Петко Ангелов и кметовете на община „Марица“ и село Труд Димитър Иванов и Спас Стайков. В срещата участваха също представители на сдружение „Бъдеще за село Труд“...

обновено на 25.10.25 в 14:46

В Клисура се провежда Празник на картофите

В Клисура се провежда  Празник на картофите, плодородието и земеделските производители  На пл. „20-ти април“, където се състоя събитието, местни производители и търговци представиха своето производство от картофи, а за любителите и гостите на празника бе организирана благотворителна изложба-базар на кулинарни специалитети, пана от природни..

публикувано на 25.10.25 в 14:45

УХТ връчи дипломи на випускниците

517 абсолвенти от випуск 2025  на Университета по хранителни технологии в  Пловдив получиха дипломите си на тържествена церемония днес.  От тях 355 са бакалаври, а 162 магистри. Отличниците са 96, а пълните отличници са 15.  Пълните отличници бяха наградени  с грамота, книга и вписване в почетната книга на учебното заведение. " Днес е ден на..

публикувано на 25.10.25 в 14:38

Шестима души са задържани за трафик на мигранти в страната

Служителите на реда разбиха престъпна група за трафик на мигранти през България и Сърбия към Западна Европа. Акцията е проведена на територията на 4 области – София, Пловдив, Пазарджик и Монтана. Граничните полицаи от Дирекция „Противодействие на незаконната миграция“ са започнали работа по разкриване на престъпната схема в началото..

публикувано на 25.10.25 в 10:50